• Dolar
  6.813
 • Euro
  7.4306
 • G. Altın
  379.35
 • T. Altın
  2155.8

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler doğrultusunda market, pazar yerleri ve toplu ulaşım araçlarında maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Alınan tedbirler doğrultusunda Kızılay Elazığ şubesi de bugün şehrin birçok noktasında vatandaşlara maske dağıttı.

Gün içerisinde pazar yerlerinde alışveriş için gelen vatandaşlara ve Pazar esnafına Kızılay ekipleri tarafından maske dağıtıldı.

Kızılay Elazığ Şubesinde Genel  Hizmet Yönetici olarak görev yapan Gökhan Güneş, Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından bugün alınan tedbirlerin ilk günü vatandaşlarımız bu yasağa hazırlıksız yakalandığını gördük. Bugün Pazar yerlerinde maskesiz olduğunu fark edince bizde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sahaya inerek vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske dağıttık. Gün içerisinde 5 bin maske dağıtmayı planlıyoruz dedi.

Pazar esnaflarından Faruk Doğan ise Cumhurbaşkanımız dün açıkladı pazarlara maskesiz gelemk yasaklandı. Bizde vatandaşlar pazar yerlerine eldivensiz maskesiz geldiğinde uyarıyorduk. Sağ olsun Kızılay’da bugün buraya gelerek vatandaşlara maske dağıttı. dedi