Elazığ Kızılay Şubesi 2020 yılında düzenledikleri kampanya ile elde edilen konserveleri konteyner kentte kalan vatandaşlara dağıttı.

2020 yılında ‘Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye Kurban Bağışı Kampanyası’nda elde edilen konserve kavurmalar Kızılay Elazığ Şubesi tarafından Doğukent, Kırklar ve aşağı Demirtaş konteynerinde ikamet eden vatandaşlara dağıtıldı.

İl Yönetimi, Gençlik kolları ve Kızılay gönüllüleri ailelerin kapılarını tek tek çalarak konserveleri dağıttı.

 

 

Depremin ardından konteyner kentte kalan vatandaşlarımızı yalnız bırakmadıklarını dile getiren Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya;

‘‘Bugün Türk Kızılay Elazığ Şubesi olarak genel merkezimizin 2020 yılında ‘Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye Kurban Bağışı Kampanyası’nda elde edilen konserve kavurmalarımızı İl Yönetim Kurulumuz, Gençlik kollarımız ve gönüllülerimiz ile beraber Doğukent, Kırklar ve aşağı Demirtaş konteynerinde ikamet eden vatandaşlarımıza dağıtacağız. Depremin ilk gününden itibaren burada yaşayan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını imkânlarımızca karşılamaya çalıştık. Temennimiz buradaki vatandaşların kısa sürede konutlarına kavuşmalarıdır. Bu anlamda da çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettiğini biliyoruz İnşallah yakın zamanda buradaki vatandaşlarımızın tamamının kendi evlerine kavuşmalarını temenni ediyoruz.’’ifadelerini kullandı.