• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

Türk Kızılay Elazığ Şubesi, Ramazan Bayramını konteyner kentlerde geçirmek zorunda kalan depremzede çocukları hazırladıkları hediye paketleri ile sevindirdi.

 

 

Kızılay gönüllüleri,  24 Ocak'ta meydana gelen Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremden sonra yapılan Doğukent Mahallesi, Kırklar Mahallesi, Sivrice Gölbaşı ve Aşağıdemirtaş konteyner kentlerde yaşamaya başlayan çocukları ziyaret ederek hazırladıkları hediye paketleri ile çocukların yüzünü güldürdü.

 

 

Maskelerini takıp kurallar çerçevesinde çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen gönüllüler, kısıtlamadan dolayı dışarıya çıkamayan ailelere de maske, eldiven ve hijyen malzemeleri dağıttı.

 

 

Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Kızılkaya, burada yaptığı açıklamada yaşanan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Elazığ'da da sokağa çıkma yasağının getirildiğini söyledi.

 

 

Elazığ'ın deprem bölgesi olduğu için diğer illere gire daha sıkıntılı süreç geçirdiğini belirten Kızılkaya, şunları söyledi;

"Yaşanan deprem ve koronavirüs dolayısı ile  vatandaşlarımız özellikle çocuklarımız bayramlaşmadan mahrum kaldılar. Bizde çocuklarımıza bu bayram sevincini yaşatmak adına özellikle depremden zarar görmüş vatandaşlarımızın yerleşmiş olduğu konteyner kentlerde çocuklarımıza çocuk paketi dağıttık. Yetişkinlerimize maske ve dezenfekte dağıtarak bayramlarını kutlayıp bir nebzede olsun yanlarında olduğumuzu hissettirip sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olmaya çalıştık. Bu çalışmalarımızı şehrimizde bulunan tüm konteyner kentlerde yaptık."

 

 

Konteyner kentte yaşayan 60 yaşında ki Sevgi Tekin de yaşadığı süre içerisinde ilk defa konteynerde bayram yaşadığını söyledi.

Tekin, "Yaşadığımız deprem nedeni ile Sağ olsun devletimiz hep yanımızda Allah razı olsun. Maddi ve manevi olarak hep yanımızdalar. Bugünde çocuklarımıza bayram dolayısı ile hediyeler getirdiler. mutlu olduk. "dedi.