• Dolar
  5.7574
 • Euro
  6.5088
 • G. Altın
  242.66
 • T. Altın
  1603.4

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ilçede devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ilçede devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Akpınar, yaptığı açıklamada, geçen yıl ilçeye bağlı Bağlar Mahallesinde gaz akışının sağlandığını hatırlatarak, bu yıl da Bahçelievler mahallesinde doğalgaz kullanımının başladığını aktardı.

İlçeye bağlı diğer mahallelerde de doğalgaz altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Akpınar, “Bugün itibariyle Bahçelievler Mahallemizde gaz akışı sağlanarak kullanıma başlanmıştır. Geçen yıl Bağlar mahallemize gaz akışı sağlanmıştı. Bu iki mahallemizin dışında Çaybaşı, Çarşıbaşı, Heybet, TOKİ, Tuna, İsmetpaşa, Gültepe mahallelerine de bu yıl inşallah doğalgaz kullanmaya başlayacak” dedi.

İlçenin doğalgaz kullanımının bu yıl yüzde 80 civarında olacağını belirten başkan Akpınar, “Hızlı bir şekilde doğalgaz hatları çekiliyor. Belediye olarak bizlerde hızlı bir şekilde yol yapım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu temiz sağlıklı, ucuz olan enerji kaynağının ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza, sayın milletvekillerimize, sayın valimize, sayın il başkanımıza aksa doğalgaz ve ilçe dinamiklerine teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.