• Dolar
  6.0628
 • Euro
  6.7659
 • G. Altın
  248.76
 • T. Altın
  1679.0

Kültürhane Kitap Kafe’nin Söyleşi Programları Devam Ediyor. Söyleşi Programlarının Bu Defaki Konuğu Elazığ Gençlik Ve Spor İl Müdürü Suphi Döner oldu…

Kültürhane Kitap Kafe’nin Söyleşi Programları Devam Ediyor. Söyleşi Programlarının Bu Defaki Konuğu Elazığ Gençlik Ve Spor İl Müdürü Suphi Döner oldu…

Gençlik Spor Bakanlığı’nın desteklediği, Elazığ Şizofreni Derneği’nin yürüttüğü Kültür hane Kitap Kafe’nin söyleşi programı devam ediyor. Bu haftaki Kültürhane Kitap Kafe’nin konusu “Gençlik ve Gelecek”

Elazığ Şizofreni Derneği tarafından kurulan Kültürhane Kafe’de ücretsiz hizmetin yanı sıra her Perşembe günü de kitap okuma etkinliği de düzenleniyor.

Söyleşi programının ardından açıklama yapan Suphi Döner; Bu Mekân’ın ilimizdeki gençler başta olmak engellilerimize dezavantajlı gruplarımıza hizmet veren bir mekândır. Engelli kardeşlerimizin toplumla kaynaşmaları toplumun görünmeyen kısmından görünen kısmına hedeflenmiştir. “Yargılamıyorum Anlıyorum” sloganıyla yola çıkılan bu projede ilk başından belli bulunmuştum. İki yıla aşkın bir süredir burada engelli kardeşlerimiz, üniversiteli öğrencilerimiz ailelerimiz, akademisyenlerimiz, eğitimcilerimiz toplumun farklı katmanlarından STK temsilcileri hep burada buluşuyorlar” dedi.

Konuşmasına devam eden Döner; “Gençliğin bir toplumun açısından baktığımız zaman önemi gençlik çağı bir toplumun en dinamik olduğu dönemlerdir. Şöyle bir toplumumuza baktığımız zaman toplumumuzu yarınlara taşıyacak bugünle yarın arasında köprü görevi görevi kuracak. Toplumun 15 Temmuz başta olmak üzere gelişiminde ve gelişiminin önündeki bütün dinamikleri sevk idare eden gençler olduğunu biz hemen görebiliyoruz. Dolayısıyla bir toplumun ne kadar gençlerini ne kadar nitelikli bir şekilde yetiştirirse o toplumun geleceğinde o kadar aydınlık olur” ifadelerini belirti.

Şizofreni Dayanışma Derneği Başkanı Çiçek Tutuş ise; Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz Kültürhane muhabbetlerinde konuğumuz Elazığ Gençlik Ve Spor İl Müdürümüz konuğumuz. Burada her hafta konu ve konukları ağırlıyoruz.  Bu haftada “Gençlik Ve Gelecek “ üzerine konuşacağız” dedi.