• Dolar
  6.8182
 • Euro
  7.5802
 • G. Altın
  379.83
 • T. Altın
  2577.9

Maden ilçesinde yaşanan heyelan riski nedeniyle Bakır Madenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Altundağ açıklamalarda bulundu.

Maden ilçesinde yaşanan heyelan riski nedeniyle Bakır Madenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Altundağ açıklamalarda bulundu. Altundağ açıklamasında,

“Toprakla gelen heyelan tehlikesi karşısında, İç İşleri Bakanlığı bir tahliye kararı aldı. Tahliye kararından sonra Madenli vatandaşlarımızın, Maden Kaymakamlığı’na başvurmaları halinde kendilerine maddi destek sağlanacaktır. Ayrıca Maden Kaymakamlığı’nda bir kriz masası kurulmuştur. Tüm vatandaşlara da duyurulur” dedi.

Altundağ açıklamasının devamında,

“Bakır Madenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Bakır Madenliler Kadın Dayanışma ve Kültür Derneği ve MASSAD olarak Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret ettik. Çalışmalar hakkında gelinen son durumu değerlendirdik. Sayın valimizin konuyla son derece yakından ilgilendiğini ve taleplerimizi ilgiyle dinlediğini belirtmek istiyorum. Evlerin tahliyesinin ardından Maden için kamulaştırma kararının çıkarılması çok önemli. Eğer böyle olursa, vatandaşların cebinden tek kuruş çıkmaz. Maden ya var olacak, ya yok olacak. Dicle Çayı’nın kapatılmasıyla da orada büyük bir gölet oluşacak. Valimiz bu konuda her türlü önlemi aldığını söylemiştir.” diye konuştu.