• Dolar
  5.944
 • Euro
  6.624
 • G. Altın
  244.57
 • T. Altın
  1655.2

Elazığ’da 2016 Aralık ayında kaybolan 87 yaşındaki Hasan Katırcı’dan hala haber alınamıyor. Hasan Katırcı’nın eşi Güllü Katırcı, gözyaşları içerisinde maniler okuyarak eşinin döneceği günü bekliyor.

HABER: MUSTAFA UC / VEDAT YETİK

Elazığ merkeze bağlı Konakalmaz köyünde kaybolan Hasan Katırcı’dan hala haber yok. 26 Aralık 2016 tarihinde kaybolan Hasan Katırcı’nın bulunması içi Jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri çalışma yaptı. Bütün çalışmalara rağmen Hasan Katırcı’dan bir iz bulunamadı. 

“İPUCUNA ULAŞTIK”
Babasının 21 aydır kayıp olduğunu belirten İbrahim Katırcı, “Arama çalışmaları hala devam ediyor. Yetkili kurumlarla görüştüm. Arama çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade ettiler. Bu arada bir ip ucuna ulaştık. Bir köylümüz babam Elazığ’a gittiği zaman babamı takip ettiğini söyledi. Babam söylemiş ona. ‘Yabancı bir insan beni takip ediyor’ demiş. Kim olduğunu bilmiyormuş. Bu bilgi elimize yeni ulaştı. Arama çalışmaları hala devam ediyor.” dedi.

“DİLENCİ ŞEBEKELERİNDEN ŞÜPHELENİYORUZ”
Babasının kaçırıldığı ihtimali üzerinde durduklarını belirten İbrahim Katırcı, “Babamın Elazığ’da olduğunu düşünmüyoruz. Elazığ dışına götürüldüğünü düşünüyoruz. Dilenci şebekelerinden şüpheleniyoruz. İlgili kurumlar babamın ölü olmadığını bize söylediler. Babamın kimliği üstündeydi. Ölü olsaydı, herhangi bir vatandaş bulurdu, bize bildirirdi.  Babamın kaçırıldığını düşünüyoruz. Emniyet bu konuda araştırmasını yapıyor.” ifadelerine yer verdi.

“GÖZÜMÜZ YOLLARDA”
Babası Hasan Kartıcı’yı çok özlediklerini belirten İbrahim Katırcı, şöyle devam etti: “Babam kaybolduğu gün Elazığ şehir merkezine gitmişti. Akşam saatlerinde şehir merkezinde köylülerimiz görmüş. Minibüse geleceğini düşünmüşler. Ama akşam minibüsüne gelmemiş. Minibüsçü etrafına bakarak yola çıkıyor. Babam başka bir minibüse binmiş. Minibüsçü getirmiş köy yolunda indirmiş. Ondan sonrasını bilmiyoruz. Nereye gitti, ne oldu bilmiyoruz. Babamızı çok özledik. Biran önce eve dönmesini istiyoruz. Baba özlemini herkes bilir. Gözümüz yollarda. Bekliyoruz. Annem 21 aydır gözü yollarda. Bir haber gelmesi için sağa sola bakıyor, bize soruyor. Müjdeli bir haber bekliyor.”

"GELECEĞİ GÜNÜ BEKLİYORUM"
Hasan Katırcı’nın eşi Güllü Katırcı, gece gündüz gözünün yolda olduğunu, müjdeli bir haber beklediğini söyledi. 

Eşini çok özlediğini ve onun için her gün maniler okuduğunu ifade eden Güllü Katırcı, “Gözüm yollarda. Gece gündüz pencereden eşimin geleceği günü bekliyorum. Her an geleceği ümidini yaşıyorum ancak gelmiyor. Sabaha kadar gözüme uyku girmiyor. Eşim iki senedir kayıp. Öldüğünü bilsek tesellimiz düşecek. Öldü deriz. Ama şimdi ne ölüsü var ne dirisi var. Gözümüz her gün yolda. Gece gündüz yolunu bekliyorum. Kapıyı çalacak günü bekliyorum. Eşimi çok özledim. Kimsenin kimseye faydası yok. Allah insanı baş starından etmesin. İlgili kurumlardan destek istedik, gereken çalışmalar yapıldı ama sonuç çıkmadı.” diye konuştu. 


 

Güllü Katırcı, eşi için şu manileri okudu: 
Bu dağlar kömürdendir
Geçen gün ömürdendir
Bu benim deli gönlüm 
Taş değil demirdendir

Gidersin gitme derim
Beni terk etme derim
Beni terk edersen 
Muradına yetme derim

Giderim önünüzden 
Kurtulayım dilinizden 
Yeşilbaş ördek olsam
Su içmem gölünüzden