• Dolar
  6.8669
 • Euro
  7.7233
 • G. Altın
  392.31
 • T. Altın
  2656.7

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki öğretmen, öğrenci ve veliler Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen öğrencilere yönelik örnek bir yardım kampanyası gerçekleştirdi.

‘Bir Çanta da Benden’

Türkiye’nin birçok yerinden yardım kuruluşları Elazığ'ın Sivrice ilçesine yardım elini uzatırken, deprem bölgesine anlamlı bir yardım da Kızıltepe 23 Nisan İlköğretim Okulu’ndan geldi. Öğretmen, öğrenci ve veliler ‘Bir Çanta da Benden’ sloganıyla yardım kampanyası düzenleyerek, depremden etkilenen ilkokul öğrencileri için harekete geçti.

 

 

Sivrice ilçesinde bulunan ilkokullarda eğitim gören 350 öğrenciye yönelik yapılan yardım kampanyasında 20 sınıfın her birine 50 adet olmak üzere ilkokul öğrencileri seviyesine uygun toplam bin kitap ve kırtasiye malzemesi toplandı. Yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımları Kızıltepe 23 Nisan İlköğretim Okulu’ndan görevli öğretmenler, Elazığ’a giderek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

 

 

Yardımları ulaştırmadan önce Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ı ziyaret eden öğretmenler, kampanya hakkında bilgi verdi. Kampanya hakkında bilgi alan Kaymakam Çam, öğretmenleri tebrik ederek, kampanyaya destek olacağını belirtti. Örnek bir davranışa imza atan öğretmen, öğrenci ve veliler yaptıkları yardımdan oldukça mutlu olduklarını dile getirdi.