• Dolar
  7.4839
 • Euro
  9.0395
 • G. Altın
  442.09
 • T. Altın
  2999.2

Milli Eğitim Bakanlığının LGS ve YKS sınavıyla ilgili yaptığı açıklamasında öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağı açıklandı. Bu durum öğrencileri nasıl etkileyecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS ve YKS sınavıyla ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Milyonlarca öğrenci MEB tarafından yapılan açıklamaya kitlendi.

Geçen yıl 23 Mart’tan sonra uzaktan eğitime geçilmesiyle hem LGS hem de YKS adayları yalnızca birinci dönem yüz yüze işlenen konulardan sorumlu oldu.

Milli eğitim bakanlığı, liselere geçiş sistemi kapsamındaki Merkezi Sınav Ve Yükseköğretim Kurumları sınavı gibi sınavların kapsamında bir değişikliğin söz konusu olmadığını, öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, LGS ve YKS gibi merkezi sınavların kapsamında şu anda bir değişikliğin söz konusu olmadığı duyuruldu.

Uzaktan eğitimin yol açtığı fırsat eşitsizliğinin yeni dönemde de devam edip etmeyeceğini cevaplandıran Rehberlik Öğretmeni Merve Taşcan fırsatı öğrencilerin yaratması gerektiğini ifade etti.