Medical Park Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Mahmut Yıldız, Beraberindeki Heyetle Birlikte İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’yı Makamında Ziyaret Etti

Organ Nakli ve Bağışı ile ilgili olarak Müftülüğün desteğini talep etmek için gerçekleşen ziyarette; Medical Park Hastane İletişim Müdürü Esin Yamaç Erten ve Hastane Tanıtım Müdürü Gökmen Turan’da bulundu.

3-9 Kasım tarihlerinin Organ Nakli ve Bağışı Haftası olarak düzenlendiğini belirten Op. Dr. Mahmut Yıldız, ‘‘ Ziyaretimiz amacı organ naklinin anlamı ve önemi, organ ve doku bağışının temini, bu bağışın artırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesidir’’ ifadelerini kullandı.

Op. Dr. Mahmut Yıldız; İl Müftümüz Yusuf Sarıkaya’dan organ ve doku bağışı noktasında vatandaşların özellikle dini yönden aydınlatılması için destek istedi.

SARIKAYA :“Milletimizin aydınlatılması noktasında destek olacağız!”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Müftü Sarıkaya ise; Bir insanın sıkıntısını gidermenin, Mü’minler açısından son derece önemli bir insani ve imani vazife olduğunu vurguladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yönde alınmış fetvaları olduğunu belirterek, konu hakkında Müftülük olarak milletimizin aydınlatılması yönünde destek olacaklarını ifade etti.