• Dolar
  7.6901
 • Euro
  8.9431
 • G. Altın
  459.27
 • T. Altın
  3120.8

Elazığ’da 4 sene önce hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu zarar gören Emniyet binasının bulunduğu bölge, şehitlerimiz anısına Millet Bahçesi’ne dönüştürüldü. Yarın açılacak Millet Bahçesinin açılışını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Elazığ'da 18 Ağustos 2016'da 3 polisimizin şehit düştüğü, 217 vatandaşın yaralandığı terör saldırısının yaşandığı İl Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu alan Millet Bahçesi olarak yeniden hayat buldu.

 

 

3 ŞEHİT VERİLEN YERDE 3 GÜL AÇMIŞTI

2016 yılında meydana gelen bombalı saldırının ardından Emniyet binasının geride bıraktığı boşluk, Elazığlı vatandaşların içini sızlatıyordu… Saldırının yaşandığı yerde kendiliğinden çıkan üç gül fidesi ve üzerindeki 3 gül, görenlere şehitleri hatırlatmıştı. Adeta bir mucize gibi küllerin arasından doğan üç gülün o noktada tekrar hayat bulmasının ardından, o bölge Elazığlılar için bambaşka bir anlam kazanmıştı.

Emniyet binasının ardından bölgenin boş kalmasıyla birlikte Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin bölge için ihale gerçekleştirdiği haberi ise bölgenin maneviyatına ve değerlerine saygısızlık olarak değerlendirildiği için Elazığlı vatandaşlardan oldukça tepki görmüştü.

 

 

MEHMET AĞAR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

Bölgenin TOKİ tarafından ihale ile alındığı haberinin yarattığı üzücü etki devam ederken Elazığlıları sevindiren bir gelişme yaşandı. İçişleri Eski Bakanı Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak bölgenin Millet Bahçesi olması için talepte bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Mehmet Ağar’ın ricasını kabul ederek, Millet Bahçesi’nin müjdesini ertesi gün düzenlenen İstanbul Mitinginde duyuracağını müjdeledi. Mehmet Ağar ve AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın girişimleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul mitinginde Elazığlılara verdiği güzel haber, yüreklere su serpmişti…

 

 

BAKAN KURUM: MİLLET BAHÇEMİZİN AÇILIŞINI YAPACAK OLMANIN MUTLULUĞUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde, Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, İstanbul, Sakarya, Samsun, Batman, Sivas, Bursa, Trabzon, Diyarbakır ve Elazığ'da 10 yeni millet bahçemizin açılışını yapacak olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Yeni millet bahçelerimiz, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olsun. Milletimiz bahçeleriyle buluşuyor, şehirlerimiz nefes alıyor” dedi.