• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

MEMUR-SEN Engelliler Komisyonu 3 Aralık Engelliler Günü Münasebetiyle Şehit Faruk Demir İlkokulunda Bir Program Düzenledi.

Programa Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Vedat Demiral, Zeki Ulufer, Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Etkinlikte konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Kudbeddin Demirdağ "Hepimiz hayatımızın herhangi bir döneminde çeşitli engellerle karşılaşabiliyoruz ve her birimizde potansiyel bir engelli olarak yaşamımızın bir döneminde olma ihtimali göz önünde bulundurarak mutlaka her zaman empati yapmamız lazım. Bütün mesele engelleri ortadan kaldırmak olmalı. Bunun için yaşam alanlarımızı engellilere uygun olarak tanzim edilmesi lazım. Biz de üniversitede engelsiz bir üniversite sloganıyla çıktık yola. Şuanda yüzde 100 olmasa bile yüzde 80'lere varan bir engelsiz ortamları oluşturduk. İlerleyen dönemlerde de bunu yüzde 100'e çıkarmayı düşünüyoruz. Şehrimizin bütün kurumlarının da aynı hassasiyeti gösterdiğine eminim. Engelsiz bir dünya umuduyla bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederim.’’ İfadelerini kullandı.

Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Bahşi’de ‘‘Ben de bir özel insanın, bir güzel insanın abisiyim. Kardeşim Mikail aramızda. Mikail Down sendromlu kardeşim. Bu yıl Ağustos ayında annemizi kaybettik. Bazı anneler dua ederken 'Ya Rabbi bize evlat acısı gösterme' derler. Özel evladı olan anneler de evlatlarından önce ölmek istemezler. Annem hep dua ederdi annem. Onu bize emanet etti. İnşallah bu emaneti en güzel şekilde korumaya ve onunla birlikte yaşamaya devam edeceğiz. ’’dedi.

Fiziki engelin değil asıl kalplerdeki ve zihinlerdeki engelin sorun olduğunu belirten Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Engin Kırçıl ‘‘Ek bir engelli kardeşimiz kendisini dışlanmış hissederse, kendisini çaresiz hissederse bunun vebali bizler olmak üzere tüm insanlığın üzerinedir. Bu konuda herkes sorumluluk sahibidir.’’ şeklinde konuştu

Haber:Dilber Devrim