• Dolar
  6.7784
 • Euro
  7.4659
 • G. Altın
  371.86
 • T. Altın
  2155.8

8-15 Kasım tarihleri arasında “Peygamberimiz ve Aile” teması ile kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri başladı

Bu çerçevede çeşitli programlar hazırlayan Elazığ İl Müftülüğü tarafından  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlara gül şerbeti ikram edildi.

Cuma namazı sonrası düzenlenen ikram programında; İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Müftü Yardımcısı Muhammed Zahid Belek ve müftülük personeli hazır bulundu.

Kendi elleriyle vatandaşlara gül şerbeti ikram eden Müftü Sarıkaya, Mevlid-i Nebi Haftası’nın önemine dikkat çeken konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Allah Resulü Aleyhisselam’ın doğumunun 1448’inci doğum yıldönümünü ve Mevlid-i Nebi Haftamızı idrak edip milletimize Peygamberimizle ilgili bilgiler sunmaya çalışacağız. Diyanet İşleri Başkanlığımız; 8-15 Kasım arasında kutlayacağımız Mevlid-i Nebi Haftamızın bu yılki temasını “Pegamberimiz ve Aile” olarak belirledi. Biz de hafta boyunca İl Müftülüğü olarak Başkanlığımızın planlamasına uygun faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bugün Cuma namazı sohbetimizde “Peygamberimiz ve Aile” konusunu işledik. Çıkışta ise halkımıza gül kokulu Peygamberimiz’in anısına gül şerbeti ikram ettik ve böylelikle başlangıcı yapmış olduk.

 

 

Bugün yatsı namazından sonra İzzetpaşa Camii’nde Mevlid programımız olacak. Orada da inşallah ballı süt ikram edeceğiz. Bal gibi getirdiği dini en güzel şekilde bize ulaştıran ve süt gibi tertemiz bir Peygamberin ümmeti olarak kandil gecemizi idrak edeceğiz.

Daha sonraki günlerde ise Kur’an ziyafetleri, konferanslar ve öğrenciler için getirdiğimiz kitapların dağıtımlarını yapacağız. 11 Kasım’da ise Valiliğimiz tarafından organize edilen ağaç dikimi programına katılacağız.

Bu aziz milletin Peygamber sevgisi çok üst düzeydedir. Dolayısıyla, milletimizle birlikte bu zaman dilimi içinde daha yoğunluklu olarak O’nu tanımaya ve tanıtmaya gayret edeceğiz.

 

 

Bu vesile ile; ‘Hoş geldin Ya Resulallah!’ diyorum. O’nun ümmeti olmakla şeref duyuyor ve yine O’nun getirdiği ilkeleri gönülden kabul ettiğimizi özellikle vurguluyorum. Bu cennet vatan için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Dua ediyoruz. Allah bu ümmetin yar ve yardımcısı olsun. Türkiyemiz, her sıkıntısına el attığı, destek verdiği İslam ümmetinin lideri konumundadır. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu vesile aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni kutluyor, sağlık ve afiyetler diliyorum”dedi.

 

HABER: MİRAÇ KARAPINAR