• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7751
 • G. Altın
  398.77
 • T. Altın
  2703.5

AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, ABD’nin 150 senelik planının yerle yeksan olduğunu belirterek; “Bu bölgede Türkiye’nin rızası olmadan kimsenin bir şey yapamayacağı anlaşıldı.” Dedi.

“ABD’nin 150 senelik planı yerle yeksan oldu”

“Kuralları kendi koyan bir ülke olduğumuzu herkes gördü”

“Türkiye çok şanslı ki, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lideri var”

 

AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, ABD’nin 150 senelik planının yerle yeksan olduğunu belirterek, “Bu bölgede Türkiye nin rızası olmadan kimsenin bir şey yapamayacağı anlaşıldı. Bölgenin en güçlü ordusu bizim ordumuzdur. Bölgenin en bilinçli halkı bizim Türk milletidir. Türkiye sert yumrukla bölgede varlığını göstermiş oldu.” diye konuştu.

Rusya’nın arkamızda durmasıyla mutabakatın Soçi de imzalandığına işaret eden AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, “Bizim amacımız kan dökmek değil. Bizim amacımız bizim amacımız çok nettir Türkiye nin sınırlarını güvence altına almaktı.” Dedi.

KURALLARI KENDİ KOYAN BİR ÜLKE OLDUĞUMUZU HERKES GÖRDÜ

Tolga Ağar, ”Ordumuzla Fırat’tın doğusunu operasyon düzenlendi. Bizim amacımız burada kan dökmek değil. Bizim amacımız çok nettir, Türkiye’nin sınırlarını güvence altına almaktı bu operasyonlara bu güvence altına alınmıştır. Yapılan mutabakatla hem masada hem sahada kazandığımızı söyleyebiliriz. Dış işleri bakanını tebrik ediyorum dış politikada hazırlamış oyduğu alt yapı zeminiyle iç işleri MİT ve istihbarat teşkilatımızın Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ne kadar güçlü bir şekilde hazırlandığı belli oldu. Yurt dışından tepkiler varken şu an yurtdışından bazı ülkeler bize heyet gönderip, bu konu üzerinde bize yanaşmaya bizimle beraber hareket etmeye çalışıyorlar. Bu da Türkiye’nin geldiği noktayı bağımsız Türkiye’nin güçlü Türkiye’nin nerelerde Dünya da hangi masalarda oturduğu kural koyan kuralları kendi belirleyen bir ülke olduğunu açık ve net bir şekilde göstermektedir.” Dedi.

TÜRKİYE ÇOK ŞANSLI Kİ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN GİBİ BİR LİDERİ VAR

Girerken niye girdin, çıkarken niye operasyonları durdurdun diyip tutarsız gereksiz açıklamalar yapıp bu başarıları gölgelemeye çalışan boş lafların halk nezdinde hiçbir değeri olmadığını söyleyen AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar,” Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kahraman bir şekilde girdik. 5 günde Dünyanın dikkatine bu bölgeye çektik ve herkes Türk milletinin ve ordusunun cengâverliğini gördü. Hem bizi masaya davet ettiler masaya oturduk gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Söylediğimiz alan güvenli bölge haline geldi. Türkiye de misafir etmiş olduğumuz insanları kendi topraklarına güvenli bir şekilde geri yollamış olacağız. O insanları YPG zulmünden kurtarıp  topraklarına kavuşturmuş olacağız. Türkiye üzerine düşeni Cumhurbaşkanımızın liderliğinde fazlasıyla yapmıştır. Sahada olmayan masada kazanamaz liderlerde hep sahada kazanıyor. Sonra masada kazanıyor. Türkiye çok şanslı ki Recep Tayip Erdoğan gibi bir lideri var. Bizde çok şanslıyız ki onun yol arkadaşıyız. Türkiye’de tarih yazılırken bir Elazığlı olarak bize de nasip oldu.” dedi.

TÜRKİYE BÖLGEDE VARLIĞINI HİSSETTİRDİ

ABD’nin 150 senelik planının yerle yeksan olduğuna dikkat çeken Ağar,” ABD’nin şunu bilmesi gerekir. Bu bölgede Türkiye’nin rızası olmadan kimse bir şey yapamaz. Bölgenin en güçlü ordusu bizim ordumuzdur. Bölgenin en bilinçli halkı bizim Türk milletidir. Türkiye sert yumrukla bölgede varlığını göstermiş oldu. Herkes şimdi koşa koşa Türkiye ile masada oturup anlaşmak istiyor doğrusu da buydu zaten.” Dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ELAZIĞ ‘A MESAJ

Her türlü kurdele açılışına gitmediğini söyleyen Tolga Ağar,” Bizim bir devlet terbiyemiz var. Soçi mutabakatı sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamaya gittim. Bu önemliydi. Bütün bakanlarımızla beraberdik gerçekten herkeste büyük bir moral vardı. Cumhurbaşkanımızı çok moralli yerinde gördüm.” Şeklinde konuştu.

Ağar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Soçi dönüşü havaalanında görüştüğüne dikkat çekerek, Sayın Cumhurbaşkanımız benim aracılığımla Elazığlılara bir müjde verdi ve aynen iletmemi istedi.

Cumhurbaşkanımız Elazığ ‘a gidin ve şu müjdeyi verin dedi. “Türkiye Dünyada hak ettiği yeri almış durumdadır.”  Bende bu mesajı Elazığ’a buradan iletmek istiyorum” dedi.

HABER: TOLGA SÖNMEZ

 

Kaynak: Hakimiyet Gazetesi