• Dolar
  6.7784
 • Euro
  7.4659
 • G. Altın
  371.86
 • T. Altın
  2155.8

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde anma mesajı yayımladı. Milletvekili Ağar: “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. yıldönümünde saygı ve rahmetle yad ediyorum” dedi.

Milletvekili Ağar yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatan topraklarımızın savunulmasında ve istiklale kavuşma mücadelemizde öncülük yapmış saygın bir liderdir.

Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919'da başlayıp 1923'te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle, vatan aşkıyla durdurmuştur. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir.

Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi, sürekli daha da yükseklere taşımak için ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' ilkesi ile şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi varlıklarından aldığımız güçle asla çizgimizi bozmadan milletimizle birlikte yürüyüşümüze büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle vefatının 81. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum.”

 

HABER: TOLGA SÖNMEZ