• Dolar
  7.8492
 • Euro
  9.3073
 • G. Altın
  484.04
 • T. Altın
  3269.9

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Fırat Gazetesi’ni ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Fırat Gazetesini ziyaret ederek imtiyaz sahibi Semih Erdem ile bir araya geldi.

 

 

Gerçekleştirdiği Ziyareti değerlendiren Milletvekili Erol; “Fırat Gazetesi’nin bizim için ayrı bir önemi var. Elazığ’ımızın en eski en köklü gazetelerinden bir tanesi. Elazığ’ın bilgilendirilmesi anlamında Elâzığ’daki haberlerinin Türkiye kamuoyuna duyurulması anlamında çok tarihsel bir işlev görüyor. Çalışmalarımızla ilgili gazetecilerin ve yöneticilerin bakış açısının objektif ve gerçekçi olduğu için ben onların ara ara görüşlerini alırım. Eksiğimizi gediğimizi, yapmamız gereken işlerle ilgili önerilerini alırım. Bu vesile ile bugün Fırat Gazetesini ziyaret ettim. Elazığ’ın sorunlarını gündeme getirdik. Bundan sonraki çalışmalarımız ile ilgili kendilerine bilgi verdik. Meclis açılınca Elazığ’da 24 Ocak gecesi yaşanan deprem sonrası sürecin yönetilmesiyle ilgili, burada halk mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili, deprem konutlarının yapılması ile ilgili, kısaca deprem kaynaklı mağduriyetlerin giderilmesi ve giderilememiş mağduriyetlerin giderilmesi ile ilgili gündem oluşturacağız” dedi.

 

 

Ziyareti dolayısıyla Milletvekili Erol’a teşekkür eden Semih Erdem; “Sayın vekilimiz her Elazığ‘a geldiğinde basını ziyaret ediyor. Elâzığ’ın sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuyoruz. Elâzığ’ın sorunu ve sıkıntıları ile ilgili, Elazığ’ın kanayan yarası deprem ile ilgili, şu an pandemi süreci de devam ediyor bununla ilgili konuştuk. Elâzığ çok büyük bir sıkıntı içinde. Bu konu ile ilgili sayın vekilimiz elinden geleni yapıyor, kamuoyu yaratmaya çalışıyor. Ulusal kanallarda Elazığ’ın sorunları ile ilgili bazen toplantılarda Elazığ’ın sorunlarını dile getiriyor kendileri. Şu anda da görüştük. Sayın cumhurbaşkanımızın Elâzığ’ın sorun ve sıkıntıları ile ilgili randevu talebi var” dedi.