• Dolar
  6.8555
 • Euro
  7.7862
 • G. Altın
  399.18
 • T. Altın
  2704.2

Televizyonumuz Kanal 23’te yayınlanan ve Moderatörlüğünü Ceyhun Gül’ün yaptığı Gündem Özel Programı’na konuk olan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, ABD Başkanı Trump’un gönderdiği mektupla ilgili olay açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen ve kamuoyunda büyük tepki gören mektup olayının yankıları devam ediyor.

Televizyonumuz Kanal 23’te yayınlanan ve Moderatörlüğünü Ceyhun Gül’ün yaptığı Gündem Özel Programı’na konuk olan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP Milletvekillerinin söz mektupla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın neden cevap vermediği yönünde eleştirdiğini belirtti.

Kendisinin bu soruyu oturduğu yerden cevapladığını aktaran Demirbağ, “Böyle bir eleştiri gelince ben de dedim ki en güzel cevabı ayın 4’ünde saat 16.00’da Koydum mu oturturum dedi, koydu ve oturttu dedim Tayyip Erdoğan” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve HDP’nin anlayacakları dilden Koydu ve Oturttu” şeklinde konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Öyle edilmez böyle edilir, liseli aşıklar gibi Trump’a ne mektup yazacak? Oturacak, işi gücü yok mektup mu yazacak? Sonra görüşmesinde götürdü mektubu iade etti. Dedi herhalde yanlış bir adrese gitmesi gereken mektup bize geldi, size iade ediyorum dedi” ifadelerine yer verdi.

İşte AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın Trump’un mektubu ile ilgili o ifadeleri;

 HABER: TOLGA SÖNMEZ - CEYHUN GÜL 

 KURGU: MERVE KÜTÜKÇÜ