• Dolar
  6.8072
 • Euro
  7.4232
 • G. Altın
  377.69
 • T. Altın
  2155.8

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Kitap Kırtasiye tarafından ortak yürütülen “Herkes Okusun Diye” Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi öğrencileri ve Bahçeşehir Ortaokulu öğrencileri Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batı Kitap Kırtasiye tarafından ortak yürütülen “Herkes Okusun Diye” Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi öğrencileri ve Bahçeşehir Ortaokulu öğrencileri Sıdıka Avar Kız Meslek Lisesi’nin Konferans Salonu’nda Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ile bir araya geldi.

 

 

Gürtürk öğrenciler ile yaptığı söyleşide,

“2017’de başlayıp 2023’e kadar devam edecek olan “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesi kapsamında, bu yıl da “Herkes Okusun Diye” projesi başlattık. Okumak Özgürlüktür sloganı ile başlattığımız Elazığ Her Yerde Okuyor projemiz ile amacımız siz sevgili çocuklarımızla kitaplarımızı buluşturmak, okuma alışkanlığını ve bilincini kazandırmaktır. Sevgili Gençler; Güçlü ve yarına umutla bakan bir Türkiye hayalimiz varsa ki var. Bunun tek yolu üretmekten, bilime ve teknolojiye hakim olmaktan, düşünebilmekten ve uygulayabilmekten geçer. İşte kitap okumak bize bu becerilerin hepsini kazandıracak olan en güçlü silahtır. Bizler ancak okuyarak, okuduğumuzu anlayarak, yorumlayarak ve öğrendiklerimizi hayata aktararak başarılı olabilir, daha güçlü ve başarılı olabiliriz. Sizlerden istediğim şey telefon, tablet veya bilgisayar başında geçirdiğiniz zamanın değerini anlamanız, zamanınızı tüketmek yerine okuyarak değerlendirmenizdir.” diye konuştu.