• Dolar
  6.1501
 • Euro
  6.6546
 • G. Altın
  332.50
 • T. Altın
  2249.2

Elazığ’da Üniversite Mahallesi’nde 31 Mart seçimlerinde açık ara oy farkı ile muhtarlığı kazanan Hakan Ergün, mazbatasının geri alınmasına tepki gösterirken mahalle halkıda Ergün’ü yalnız bırakmadı.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Üniversite Mahallesi Muhtarı seçilen Hakan Ergün, İl Seçim Kurulu’na da giderek muhtarlık mazbatasını almıştı. Ancak il seçim kuruluna yapılan itirazın ardından Hakan Ergün’ün muhtarlık mazbatası İl Seçim Kurulu tarafından geri alındı. Mazbatanın geri alınması üzerine de Üniversite Mahallesi sakinleri toplanarak mazbatanın geri verilmesini istedi.

Elazığ’da Üniversite Mahallesi’nde 31 Mart seçimlerinde açık ara oy farkı ile muhtarlığı kazanan Hakan Ergün, mazbatasının geri alınmasına tepki gösterirken mahalle halkıda Ergün’ü yalnız bırakmadı.

 

 

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversite Mahallesi Muhtar Adayı Hakan Ergün, “Burada toplanmamızın sebebi yapılan itirazdan dolayıdır. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde mahallelilerimin takdiri ve teveccühü ile yol arkadaşlarımın gayret ve emekleri ile güzide mahallemizin sakinleri, muhtarlığımızı ezici bir üstünlük ile aldığımız halde itiraz olmuştur. Vaat ettiğimiz planlar ve projeler kapsamında ilk günden yola koyulmuştuk. Bizler bu durum ve ahval içinde heyecanla yapmak istediğimiz projeleri belirlerken konusu hukuka aykırı, hayatın akışına bıraktığımız şekilde şikâyet edilecek hakkımız gasp edilmiş, seçim kurulu tarafından mazbatamız geri istenmiştir. Yalnız bu emek hırsızı, şark kurnazı, şikâyet sahibi ülkemizin bir hukuk devleti olduğunu unutmuş, bizim her alanda bu işin arkasında takipçi olacağımızı idrak etmemiştir. Yüksek Seçim Kuruluna kararını iptal etmek için dilekçemizi teslim ettik. Bunun kararını da pazartesi göreceğiz ve bekliyoruz” dedi.

 

 

 

ERGÜN’E MAHALLE HALKI DA SLOGANLARLA DESTEK OLDU

Üniversite Mahallesi sakinlerinden Cihan Yıldırım ise: “Hakan kardeşimize her türlü platformda destek verdik. Şimdi de kazanmışta kaybetmiş bir muhtarlık var. Bununda adalet olarak, hukuk olarak destek olmasını istiyoruz. Mahalle olarak biz kendisinden bir rahatsızlık duymuş olsaydık bu kadar fark olmazdı. Bugün 1276 oy az bir fark oy değil. Ve bu en yakın muhtar adayına taktığı oydur.  6. sıradaki ev ya 5. sıradaki muhtarların sadece adaletsizce, geçmişte yanlışlar olabilir, bu herkesin başına gelebilir. Demek istediğimiz burada biz muhtarımızdan razıyız, tekrar mazbatasını istiyoruz seçim istemiyoruz. Çünkü bizim muhtarımız hak ederek kazanmış. Hiçbir hile, hiçbir yolsuzluk olmaksızın bugün muhtarlığı kazanmıştır. Mazbatası verildiği halde tekrar birilerinin, bir şahsın bir mahalleyi hedef alması bence bu saygısızlık ve terbiyesizliktir mahalle olarak biz sahip çıkılmasını istiyoruz” dedi