• Dolar
  5.9341
 • Euro
  6.6162
 • G. Altın
  244.59
 • T. Altın
  1655.2

Müstakil sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hasan Uzun, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı enflasyonla mücadele paketine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Uzun, açıklamasında “enflasyonla mücadelede topyekün bir duruş sergilemek zorundayız.” dedi.

MÜSİAD Başkanı Hasan Uzun, enflasyonla mücadelede destek vereceklerini söyledi.

Müstakil sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hasan Uzun Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı enflasyonla mücadele paketine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Uzun, MÜSİAD olarak geçmişten bugüne üretim ekonomisi esasıyla büyümeyi ve yerli ve milli üretim konusunu kendimize şiar edindik. bizler, “meselemiz Türkiye olsun” diyerek yola çıktık ve attığımız her adımı bu şuurla yerine getirdik. Yine aynı şuur ve hissiyatla göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, her platformda enflasyonla mücadele konusuna dikkat çektik.

Enflasyon; ekonomik olduğu kadar, sonuçları bakımından sosyal bir olgu niteliği taşımaktadır. Bu nedenle enflasyonu yalnızca “fiyatlar genel düzeyinde gözlenen artışlar” olarak değerlendirmek yetersiz olacaktır. Enflasyonla birlikte değer kaybeden yalnızca para birimi değil; aynı zamanda işverenin üretim azmi, işçinin alın teri; yani milletin servetidir. bu bağlamda üreticisinden tüketicisine, kamu sektöründen özel sektörüne kadar ekonomi içerisinde yer alan bütün aktörler olarak, enflasyonla mücadelede topyekûn bir duruş sergilemek zorundayız. MÜSİAD olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklayacağı enflasyonla mücadele paketini sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade etmek isteriz.” dedi.