• Dolar
  6.0628
 • Euro
  6.7659
 • G. Altın
  248.76
 • T. Altın
  1679.0

İşte Ayrıntılar...

Gençler arasında sevgi ve dostluk bağlarını güçlendirmek, öğrencilerin kendilerine olan özgüvenini arttırmak ve Elazığ yerel müziklerini tanıtmak ve geliştirmek amaçlı Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ve Harput Vakfı’nın katkılarıyla  düzenlenecek olan “O Ses Harput Liseler Yarışıyor” isimli yarışma 11 Nisan tarihinde Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde başlayacak .

Yarışmanın Koordinatörleri, Elazığ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen, Hıdır Sever Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Gülizar Şama, Harput Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Süreyya Erdem ve Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Öğretmeni Ergin Dik isimlerinden oluşuyor.

Yarışmaya Elazığ il sınırları içerisindeki tüm resmi ve özel liselerden öğrencilerin katılabileceği ancak Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü öğrencileri yarışmaya katılamayacakları bildirildi.

Yarışmaya katılmak isteyen okulların; 18-29 Mart tarihleri arasında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Bürosu’na başvuruda bulunması gerekmektedir.

Yarışmanın ön elemesi 11 ve 12 Nisan tarihlerinde Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak ve ön eleme sonucu finale kalan okulların isimleri 15 Nisan tarihinde Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanacaktır.

Yarışmanın finali ise 29 Nisan 2019 tarihinde Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

Yarışmanın ayrıntıları şu şekilde:

18-29 Mart - Ön eleme için başvuru tarihi

11-12 Nisan - Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde ön elemenin yapılması

15 Nisan - Finale kalan yarışmacıların ilanı

29 Nisan -  Final ve akabinde ödül töreni

Yarışmanın finalinde;

1. Olan yarışmacıya tam altın,

2. Olan yarışmacıya yarım altın,

3. Olan yarışmacıya ise çeyrek altın verilecektir.

Ayrıca derece alan danışman öğretmenlere de  gram altın hediye edilecektir.