• Dolar
  6.7128
 • Euro
  7.508
 • G. Altın
  371.97
 • T. Altın
  2563.4

11 aylık Betül Ece bebek kaşıkla oynamak isterken, ani bir hareketle kaşık boğazına battı. Hastaneye kaldırılan şanssız çocuğun boğazında yırtılma olduğu öğrenildi.

11 aylık Betül Ece bebek kaşıkla oynamak isterken, ani bir hareketle kaşık boğazına battı. Hastaneye kaldırılan şanssız çocuğun boğazında yırtılma olduğu öğrenildi. Anadolu Hastanesi’nde geçirdiği operasyonun ardından, Ece bebek taburcu edilecek.

 

 

Bebeğin babası Ömer Faruk Pellek kazanın nasıl meydana geldiğini anlattı. Pellek diğer aileleri de dikkatli olmaları konusunda uyararak,

“Eşimin kucağındaydı bebeğim, Bir bağırma çağırma olmuş. Yemek kaşığının sapı boğazına saplanmış. Bir anlık bir gözden kaçma işte, çocuk aniden yere hamle yapınca olmuş. Çok üzüldük. Hastaneye gelince öğrendik, 3 yaşına kadar bebeklerin eline kesici, delici aletler vermemek gerekiyormuş. Buna mutfakta kullanılan aletler de dahil. Diğer aileler de buna dikkat etsin” dedi.

 

 

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Hasan Çetiner, aileleri uyararak,

“Vakanın gerçekleşme biçimi, tehlikeli bir durumu işaret ediyor. Yabancı cisimle yaralanmaların önüne geçilmesi için bir takım uyarılarım var. Ameliyat basit bir ameliyat ama yabancı cisimle gerçekleşen yaralanmalar çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bir kaşık bile, ani bir hareketle çok büyük zararlar verebiliyor. Biz daha ciddi durumlarla da karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu darbe şah damara da gelebilirdi. Çok ciddi hayati bir tehlikeyle karşılaşabilirdik.” diye konuştu.