Şehrin tüm mahallelerinde sosyal yaşam alanları oluşturan Elazığ Belediyesi, okul ve cami bahçelerinde de park yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal yaşam alanları oluşturan Elazığ Belediyesi, okul ve cami bahçelerinde de park yapım çalışmalarını sürdürüyor. Çayda Çıra Mahallesi aziziye cami bahçesinde bir park alanı oluşturan Belediye Kur’an Kursu’na gelen çocuklar hem Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor hem de ders aralarında gönüllerince eğleniyorlar.

Aziziye Camii İmamı Ahmet Aydın, çocuklara Kur’an-ı Kerim, din kültürü ve ahlak bilgisi, namaz surelerini öğrettiklerini ifade ederek çocukların derslerini bitirdikten sonra caminin bahçesinde yer alan parkta eğlendiklerini söyledi.

Cami etrafında yoğun trafiğin olduğunu ifade eden İmam - Hatip Ahmet Karaboğa, trafik sebebiyle ders aralarında çocukları cami bahçesi dışına çıkarmaktan korktuklarını dile getirdi

Yaz Kur’an Kursu’na gelen çocuklar ise ders aralarında eğlenceli vakit geçirdiklerini belirterek, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler