Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akbulut, Fırat Üniversitesi Rektör Adayı Oldu.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akbulut, Fırat Üniversitesi Rektör Adayı oldu. Akbulut, Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) adaylık başvurusunu yaptı.

Adaylığı ile ilgili açıklama yapan Akbulut, yarım asırlık bilgi, birikim ve tecrübeye sahip Fırat Üniversitesinin, eğitim ve öğretim gücünü harekete geçirip, seçkin kadrolar yetiştirmek, bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapmak ve bu araştırma sonuçlarını toplum yararına sunarak, sosyo-ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak istediğini kaydetti.

bu doğrultudaki temel hedeflerini belirten Akbulut, "ahlaki değerleri yüksek; liyakat, ilim ve irfan sahibi bilim insanlarımızla; düşünen, analiz edebilen, gelişmiş universal genç beyinler yetiştirmek; uluslararası ortak lisans programlarıyla (uluslararası çift diploma programı) , öğrencilerin eğitimlerinin yarısını fırat üniversitesinde, yarısını da Fırat Üniversitesinin antlaşma yapacağı yurt dışındaki anlaşmalı üniversitelerde almalarını sağlamak ve böylece Fırat Üniversitesini Türkiye’deki öğrenci cazibe merkezi haline getirmek; olduğunu belirti.