• Dolar
  6.8634
 • Euro
  7.8012
 • G. Altın
  398.87
 • T. Altın
  2710.1

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Elazığ İl Temsilcisi Mehmet Kara kıdem tazminatının korunması için ülke genelinde eş zamanlı yapılan basın açıklamalarına destek olarak, “Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş'in kırmızı çizgisidir" dedi.

 

 

Türk-İş ülke genelinde eş zamanlı olarak kıdem tazminatı için ortak basın açıklaması düzenledi. Elazığ İl Temsilciliği görevini yürüten Mehmet Kara da yaptığı açıklamada kıdem tazminatının mevcut haliyle korunması gerektiğini belirterek, “Kıdem tazminatı Türkiye işçi Sınıfının ve Türk İş’in kırmızı çizgisidir” dedi.

 

 

“ALINAN KARARIN ARKASINDAYIZ”

Mehmet Kara işçilerin zaten düşük olan ücretlerinde meydana gelen kayıplarla yaşam mücadelesi verdiklerini söyleyerek,

“Böyle bir konunun gündeme gelmesi ve tartışılması çalışma hayatının huzuru bozmuştur. Kıdem tazminatı koşulları ve çerçevesi kanunla çizilmiş uzun yıllardan beri fiilen var olan temel bir müessesedir. Türk-İş kıdem tazminatına var olarak yıllardan beri süre gelen görüşünü bugünde muhafaza etmektedir. Türk-İş genel kurullarında oy birliği ile alınan kararımız herkes tarafından bilinmektedir. Alınan kararın arkasındayız. Kıdem tazminatı Türk işçi sınıfının ve Türk-İş’in kırmızı çizgisidir” dedi.