• Dolar
  5.6592
 • Euro
  6.3832
 • G. Altın
  259.16
 • T. Altın
  1746.0

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi'nde Elazığ'ı temsil edecek 5 asil 3 yedek üyenin seçimi yapıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Elazığ’ı temsil edecek olan 5 asil, 3 yedek üye seçildi. Türkiye Belediyeler Birliği’ne meclis üyesi seçimi Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

 

 

İl, ilçe ve belde belediye başkanları ile meclis üyelerinin katıldığı toplantıya başkanlık eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları:

"Bilindiği gibi 1945 yılında dernek statüsünde kurulan Türkiye Belediyeler Birliği, 2002 yılında Türkiye’deki bütün belediyeleri tek çatı altında toplamak amacıyla Bakanlar Kurulu kararıyla mahalli idareler birliği statüsüne kavuştu. Belediyecilik alanında faaliyet göstermek üzere kamu yararına kurulmuş ve belediyelerin hak ve menfaatlerini bu çatı altında korumaya yönelik faaliyetler yürüten Türkiye Belediyeler Birliği meclisinde ilimizi temsil edecek doğal üyeler dışında 5 asil, 3 yedek üyeyi seçimle belirledik. Belediyelerin görev alanına giren konularda sosyal sorumluluk projeleri yürütmek, belediyeciliğin geliştirilmesi amacıyla her türlü faaliyet ve girişimde bulunmak, ortak hizmet projeleri yürütmek ve kardeş şehir ilişkilerinin gelişmesine destek olmak gibi önemli görevler üstlenen Türkiye Belediyeler Birliği meclisine seçilen arkadaşlarımıza şimdiden görevlerinde başarılar diliyorum. İnşallah 5 yıllık görev süremiz içerisinde Elazığ olarak birliğin tüm imkanlarından faydalanma gayreti içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.

 

Başkan Şerifoğulları'nın konuşmasının ardından seçimlere geçildi.

Yapılan seçimler sonucunda Türkiye Belediyeler Birliği'ne şu isimler seçildi;

ASİL ÜYELER

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba

Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül

Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz

Mehmet Can Ölçücüoğlu

 

 

YEDEK ÜYELER

Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya

Ramazan Ormanoğlu