• Dolar
  5.4801
 • Euro
  6.2247
 • G. Altın
  229.62
 • T. Altın
  1554.6

Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Risk Tarama Programı” devam ederken sağlık müdürlüğüne bağlı aile sağlığı merkezlerindeki aile hekimliklerinde ücretsiz Check-Up uygulaması artık aktif.

Aile Sağlığı Merkezlerindeki aile hekimliklerinde ücretsiz Check-Up uygulaması başladı.

82 Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli 197 aile hekimliği birimi tarafından ilimiz genelinde başlatılan ücretsiz Check-Up uygulaması, başladı.

Uygulama hakkında bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr Cahit Polat; “İlimiz merkez ve bağlı ilçelerimizi kapsayacak şekilde aile sağlığı merkezlerimizde tüm vatandaşlarımıza yönelik check-up uygulamasını başlatmış bulunmaktayız. uygulama ile vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlenmesi hedeflenmektedir. bu tarama programı sayesinde vatandaşlarımıza yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarında uygulanan kan basıncı, kan şekeri, kolesterol ve yağ düzeyleri, ekg (kalp grafisi), idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetlerini vereceğiz. Ücretsiz check-up hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız internetten veya 182 numaralı merkezi hekim randevu sistemi (mhrs) üzerinden aile hekimlerinden randevu alarak, bu uygulamadan yararlanabilecekler.” dedi.