• Dolar
  7.9347
 • Euro
  9.2997
 • G. Altın
  484.61
 • T. Altın
  3270.5

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ak Parti Elazığ İl Teşkilatında Elazığ’a gelişi hakkında basın açıklamasında bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde;

Doğu’nun incisi, 4000 yıldır medeniyetin beşiği, kadim şehrimiz Elazığ’a gelip, sizlerle birlikte hasbihal etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Değerli Kardeşlerim, Ülkemizin her yöresinde devam eden ulaştırma ve altyapı çalışmalarımızı yerinde incelemek üzere her hafta en az 2 veya 3 şehrimize gidiyoruz. Vatanımıza ve insanımıza duyduğumuz sevda ile karış karış Anadolu’muzu geziyoruz.

Ülkemizin her noktasında tamamlanmış olan projelerimize değer katmak, devam eden projelerimizin de en hızlı, en nitelikli şekilde tamamlanması için titiz bir çalışma sürdürüyoruz.  Gün oluyor Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte Botan Köprüsü’nü açıyoruz. Gün geliyor, bölgenin altın kolyesi olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun bir kesimini hizmete sunuyoruz. Türkiye’nin en Akıllı Yolu Ankara-Niğde Otoyolu’nun kurdelasını keserken, gözümüz Filyos Limanı’ndaki çalışmalarda oluyor.

Kıymetli dava arkadaşlarım, Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıldönümünde, ülkemizi, kara, hava, demir ve denizyollarında ve hatta uzay çalışmalarında bölgesinde lider bir ülke haline getirmek en önemli hedefimiz.

 

 

 

 

 

Dünyanın En Güçlü Ekonomilerinden Biri Olmak İçin Çalışıyoruz

Bunun da ötesinde; dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olmak için çalışıyoruz. Sadece birkaç şehrimizi ya da belli bölgeleri değil, her köyümüzü, her kasabamızı kalkındırıp, refahı tabana yaymazsak gelişmiş bir ülke olmaktan bahsedemeyiz. İşte tam bu noktada sorumluluk alanımız gereği önemli vazifeler karşımıza çıkıyor çünkü, Bir coğrafyada ekonomik gücü sürdürülebilir kılan en önemli temel değerlerden biri çağdaş bir ulaştırma ve altyapı sistemi.

Ekonomik canlılık, yeni iş olanakları, ticaret, sanayi, tarım, eğitim, kültür, hep ulaştırma ve haberleşme ile birlikte büyüyor, gelişiyor. Ulaşım ağlarımız yük, yolcu ve data taşımada vatanın her noktasını dünya ile bağlayarak aslında ekonomik ve sosyal bağlarımızı da güçlendiriyor.

Bu nedenle işimiz çok, sorumluluğumuz büyük. Değerli dava arkadaşlarım, Davamızı geleceğe güçlendirerek taşıyabilmek için yaptığımız her işin kalbine gençlerimizi koymamız çok çok önemli. Gençlerimiz yani, bu dünyada en değerli, en sevgili varlığımız evlatlarımız.

 

 

 

 

 

Bu Ülkenin Evlatlarını Evlatlarımız Gibi Görüyoruz

Nasıl hepimiz evde kendi çocuğumuzun gözünün içine bakıyor, üzerine titriyorsak, bu ülkenin bütün evlatlarını da kendi evladımız gibi görerek, beklentilerine, heyecanlarına, hayallerine, isteklerine kulak vermek zorundayız. Yüzümüzü geleceğe dönerek, dijitalleşen dünyayı yakalamış, kendi teknolojisini üreten bir ülke olmak için çalışmalıyız.

Çocuklarımızın her biri dünyanın gelişmiş ülkelerindeki akranlarıyla aynı imkanlara sahip olarak hayata artı değerle başlamalı. Her biri bir kıymet olan gençlerimize, köyde olsun, kentte olsun, yaptığımız işlerle umut ve özgüven aşılamalı, ülkeleriyle gurur duymalarını sağlamalıyız.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, gelecek vizyonumuz doğrultusunda, yarını inşa etmek üzere pek çok katma değerli adım attık. Akıllı Ulaşım Sistemleri Eylem Planı’nı ortaya koyduk. 5A ve 5B uydularımızı kısa bir süre içinde fırlatmaya hazır hale getirdik. Yönetimden hizmet aşamasına kadar tüm yük ve yolcu taşıma süreçlerinde dijitalleşmeyi hızlandırdık.

 

 

 

 

 

 

Üniversitelerle AR-GE Laboratuvarları Oluşturduk

Şehir içi hareketlilikte çevreci ve verimli araçları destekleyen düzenlemeler yayınladık. Demiryollarımızda, denizyollarımızda, karayolları ve havayollarında reform niteliği taşıyan projeler hayata geçirdik, Yenilenebilir enerji ile çalışan ulaşım araçlarının ar-ge’si ve üretiminde bizzat yer aldık. Milli Elektrikli Trenimizi raylara indirdik.

 

Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi dev projeleri hayata geçiren atılımcı geleneğimizi, günün yeni ihtiyaçlarını da yanıtlamak üzere çok yönlü bir hale getiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği ve bizlere işaret ettiği hedeflerle, vatanımızı sadece karasal bir coğrafya olarak görmüyor, Mavi vatanımızda, hava sahamızda, siber vatanda ve hatta görünge haklarımızla, ‘uzay vatanımızda’ güçlü olma yolunda gece-gündüz çalışıyoruz.

 

 

 

 

 

Her Şey Türkiye İçin!

Milli Ulaşım ve Altyapı Politikalarımızı bu bakış açısıyla oluşturduk. Her şey Türkiye için! Her şey aziz milletimizin refahı için!! Ülkemize hizmet aşkıyla büyük eserler verdik. Bugüne dek yapılanmayanları yaptık. Halkımız pek çok yenilikle bizim sayemizde tanıştı. AK Parti Hükümetleri döneminde son on sekiz yılda ulaşım ve iletişim altyapısına yaklaşık 902 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik.

 

Bölünmüş yol uzunluğumuzu, 6 bin 100 kilometreden 27 bin 500 kilometrenin üzerine çıkardık. 26 olan havalimanı sayımızı 56’ya yükselterek, havayolunu ‘halkın yolu’ yaptık. Bakü-Tiflis Kars demiryolu hattı ve Marmaray’ı yaparak Pekin’den Londra’ya kadar uzanan ‘demir ipek yolu’nu tamamladık. 1915 Çanakkale Köprüsü, Filyos Limanı, Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hatları gibi daha nice projelerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor.

 Elazığ’da Ulaşım Ve İletişim Altyapı Çalışmalarımız Devam Ediyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi gözbebeğimiz Elazığ’da da ulaşım ve iletişim altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor.1993-2003 yılları arasında, Elazığ’a yapılan karayolu yatırım tutarı, sadece 217 milyon lira iken, son on sekiz yılda bu rakamı tam 32 kat artırarak, 4 milyar 114 milyon liraya çıkardık.2003’ten önce Elazığ’daki bölünmüş yol uzunluğunu 33 kilometreden yaklaşık 11 kat artırarak 356 kilometreye çıkardık.2003-2020 yılları arasında Elazığ’a ulaşım ve iletişim yatırımları olarak 5 milyar 950 milyon liranın üzerinde harcama yaptık. Bugün itibariyle Elazığ il sınırlarında devam eden 9 karayolu projemizin proje tutarı, 2 milyar 512 milyon liradır.

İlk olarak; Havalimanımızın ikinci pistinin inşaatını yerinde inceledik. Elazığ havalimanındaki artan yolcu trafiği ve mevcut pistin onarım ihtiyacı nedeniyle, ikinci pist yapımına başladık. Projemizde bugüne kadar % 80’den fazla ilerleme kaydettik. 3 bin metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde olacak pistimize ek olarak 550m ye 133 metre uzunluğundaki apron yapımı da devam ediyor. Elazığ Havalimanı Yedek/Yeni Pisti, Yeni apronu ve mütemmim işlerini, 2021 Haziran’ında tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunacağız.

 

 

 

 

 

Ama Hayal Sanılanları Gerçekleştirdik

Türkiye’ye ilişkin olsun, Elazığ’a ilişkin olsun, projelerimizi duyduklarında hep ‘hayal’ dediler.  Ama hayal sanılanları gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Başarılarımız ardı ardına geliyor. Çünkü bizim devlet geleneğimizde, halka hizmet ‘hakka hizmet’tir. Elazığ halkı da yaptığımız hizmetlere duasını eksik etmemiş, her zaman yanımızda olmuştur. Bizim de zaten beklediğimiz ödül bundan fazlası değildir.

Elazığ Teşkilatımıza Birlik, Dirlik Ve Başarılar Diliyorum

Gakgoşlar diyarı el aziz bir başkaymış. Bunu da güzide şehrimizi ziyaret ederek bizde tecrübe etmiş olduk.  8 köşe kasketi, süt kalesi Harputu, Kömürhan köprüsü ve daha nice değerlere sahip şehrimizin sevgili gakgoşları Allah’a emanet olun, kalın sağlıcakla…