• Dolar
  7.7082
 • Euro
  8.9946
 • G. Altın
  460.79
 • T. Altın
  3145.6

Elazığ Umut Kervanı Derneği (Elazığ Umut Kervanı Muhtaçlar ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) olarak her ayın ilk haftası düzenli olarak yapılan yardım dağıtımı bu ayda gerçekleştirildi.

Elazığ Umut Kervanı Derneği hayırseverlerin yapmış oldukları yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Her ay düzenli olarak tespit edilen muhtaç aileleri bu ayda 39 aileye zengin gıda kumanyaları dağıtımı gerçekleştirdi. Aynı zamanda iki öğrenciye ise 1200 TL burs ve adak kesimlerini gerçekleştirerek gıda kolisi beraberinde her aileye et yardımında bulundu.

Yapılan yardımları değerlendiren Elazığ Umut Kervanı Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, ‘‘Elazığ Umut Kervanı olarak her ay düzenli olarak fakir ve muhtaç ailelere yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Bu ayda fakir ve muhtaç aileler yardımlarımızı ulaştırmak için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Allah’a şükürler olsun ki her ay onlarca fakir ve muhtaç aileyi sevindiriyoruz ve onlara umut oluyoruz. Yapılan yardımları paketleyerek ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıyoruz. Aynı zamanda hayırseverlerin vermiş olduğu adakları da bir araya getirerek büyükbaş hayvan kestik. Adakları birleştirmemizdeki amaç ihtiyaç sahiplerine daha fazla et ulaştırmaktı. Küçükbaş hayvanlar yetersiz kalacaktı bu yüzden büyükbaş kesmenin daha iyi olacağı kanısına vardık. Gıda kolilerimizle birlikte üçer kilo olarak etlerinde dağıtımını yaptık. Hazırlıklarımız tamamlandı. Araca yükledikten sonra dağıtım için yola çıkacağız.’’ dedi

Dönemsel Olarak Yardım Yapıyoruz

Yılmaz,‘‘Bizlere yardım için başvuran aile sayısı oldukça fazladır. Yani ortalama olarak 600 aile yardım yapılması için başvuruda bulunmuştur. Bizler ise dönemsel olarak mahalle mahalleye ayırmış bulunmaktayız. Bu sayede dönemsel olarak yardımlarımızı yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Haber:Dilber Devrim