• Dolar
  7.3846
 • Euro
  8.9749
 • G. Altın
  441.87
 • T. Altın
  2992.3

İstanbul'da faaliyet gösteren Van Dernekler Federasyonu (VANFED), Elazığ’da yaşayan depremzedeler için yardım kampanyası düzenledi.

 

Van Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada,

“Zor günlerde yanınızda olunduğunu bilmek bir nebze de olsa sıkıntılara ilaç olur. Van’da yıllar önce yaşadığımız acı ve endişe dolu doğaüstü durumu bugün Elazığ ve Malatyalı kardeşlerimiz yaşadılar. Van depreminde tüm Türkiye’nin Van’da kenetlendiğine şahitlik etmiştik. Biz Vanlılar da bugün üstümüze düşeni yaptık.

Van Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu ve VANFED bünyesindeki dernekleriyle beraber başlattığımız Elazığ ve Malatya yardım kampanyasına hemşehrilerimiz çok önemli destekte bulundular. Rabbim yardımda bulunan herkesin hayrını kabul etsin” denildi.

 

 

VANFED başkanlığında, Pendik Van Gürpınar Derneği, Esenyurt Bahçesaray Derneği, Bağcılar Van Akdamar işkirt Derneği, Esenyurt Şehr-i  Van Derneği tarafından yürütülen kampanyada, 3500 adet çorap, 1200 adet gıda kolisi, 1000 adet ayakkabı, 730 adet battaniye, 400 adet elektrikli soba, 100 adet mont, 50 adet halı, 50 çuval giyecek elbise, 5 koli ağrı kesici ve ilaç Elazığlı ve Malatyalı depremzedeler için toplandı.

Haber: Neriman Akbaş