• Dolar
  6.7368
 • Euro
  7.3003
 • G. Altın
  350.57
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Dernekler Federasyonu’nda Bakanlıklarda ve Yargıda görev yapan bürokratlar bir araya geldi. Programa İçişleri ve Adalet Eski Bakanı Mehmet Ağar da katıldı.

ELFED bünyesinde, İçişleri ve Sağlık bakanlığında görevli bürokratlar ile Adalet Bakanlığı’nda görevli Yargıtay üyeleri, Danıştay üyeleri, İstanbul’da görevli Bölge İdaresi Mahkemesi Başkanı, Savcılar, Hakimler, Emniyet Müdürleri bir araya geldi.

Düzenlenen programda Elazığ’da yaşanan 6.8’lik deprem ve sonrasında yapılan çalışmalar ele alındı.

 

 

İçişleri ve Adalet Eski bakanı Mehmet Ağar,

"Bizlerde bürokrasiden geldik. Türk demokrasi ve devlet hayatının başına gelen en büyük felaket olan FETÖ örgütüdür.  Elazığ çok sayıda kurban vermemişse İbrahim Taşel sayesindedir” diye konuştu.

“1980’lerde olsaydık bu deprem bir faciayla biterdi” diyen Ağar,

“Şehrin yeni tarafındaki imardan baktığımda binalarda hiç çizik yok. Bu Türkiye’deki gelişmeyi gösteriyor. Van’da bir sene içinde 50 bin konut yapıldıysa, burada da 30 bin konut yapılır. İçişleri ve Çevre Şehircilik Bakanlarımızı burada yad etmek lazım. Bu şehirle babalarının evi gibi ilgilendiler. Türkiye’nin her tarafından hiçbir ayrım gözetmeksizin herkes elinden geldiğince her türlü hizmeti sergilemeye gayret etti, etmeye de devam edecektir” dedi.

 

 

ELFED Başkanı Faik İçmeli ise, “ Elazığ’da meydana gelen depremde şehrin 3’te biri hasar görmüştür. Nüfusun 4’te biri dışarıda kalıyor. Bu deprem bizi derinden yaraladı. Ama şunu ifade edeyim; bu güzel şehrimizin insanlarının ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu bu deprem bir kez daha gösterdi. 83 milyon insan tek yürek oldu. Hiç ayrım yapmaksızın Elazığ’ın derdiyle dertlendiler” dedi.