Gurme Kent ve Harput Dibek markalarının birleştiği Yöresel Ürün Kahvaltı Cafe Elazığ’da hizmete girdi.

Yöresel ürün çeşitlerinin ve kahvaltı ürünlerinin yer aldığı cafe düzenlenen törenle açıldı.

 

 

Törene ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Akça Kiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, MÜSİAD Başkanı Mehmet Özeren’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Başkan Asilhan Arslan; ‘‘Elazığ’ın iki değerli markasının birlikte açtığı işletmesinin açılış mutluluğunu yaşıyoruz. Standları gezerken de hep özlem duyduğumuz Elazığ’ın yöresel ürünlerinin iyi bir şekilde ambalajlanıp pazara sunulmaması sorununun ortadan kalktığını görmek bizleri çok sevindirdi.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

Akça Kiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya; ‘‘Pandemiye inat cesaretini ortaya koyan 2 firmayı tebrik ediyorum. 2 kurumsal firmayı bir arada gördük. Bugün gerçekten birleşmenin güç birliğinin ne olduğunu gördük bu firmalar bize onu gösterdi.’’ dedi.

 

 

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top; ‘‘Bugün odamıza bağlı Gurmekent’in 2. Şubesini açmış bulunmaktayız. Yıllardır yabancı firmalara özeniyorduk, çok şükür böyle doğal organik Elazığ ürünlerinin pazarlandığı bir işletmenin açılışını yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’dedi.

 

 

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan; ‘‘Şifa sayılan ilimizin dutu, üzümü ve kayısısını tüketiciler ile buluşturan ve bunların markalaşmasını sağlayan Türkiye’ye, Dünyaya tanıtan bu firmalarımızı tebrik ediyorum.’’dedi.

 

 

MÜSİAD Başkanı Mehmet Özeren; ‘‘Harput Dibek Elazığ’dan çıkıp dünyanın her yanına ürün satan büyük bir şirket. 2 firmamızın Elazığ’a sağlamış oldukları ekonomik destekten dolayı teşekkür ederim. Pandemi döneminde özellikle iş yeri açmak ve çalışan istihdam etmek büyük cesaret ister, Halkımızdan ricamdır özellikle yerli firmalarımıza destek olalım.’’dedi.

 

 

Törende konuşan işletme sahibi Numan Korucu; ‘‘Buradaki hedefimiz iki firmamızı birleştirip Türkiye’ye ve Dünyaya Badem Şekeri, Orcik gibi yöresel ürünlerimizi tanıtmak ve dünya pazarına açılmak.’’dedi.