• Dolar
  7.9347
 • Euro
  9.2997
 • G. Altın
  484.61
 • T. Altın
  3270.5

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sosyal medyada büyük tepki çekti.

Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Profesör Doktor Engin Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışma yarattı.

Engin Yıldırım, sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaştı. Yapılan bu paylaşıma başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere birçok Bakanlık’tan tepki geldi.

 

 

'SKANDAL PAYLAŞIMI SİLDİ'

Engin Yıldırım'ın yaptığı paylaşımın ardından Yıldırım'a tepkiler çığ gibi büyüdü. Yıldırım skandal paylaşımını sildikten sonra hesabını kilitledi.

 

İçişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise AYM üyesi Engin Yıldırım'ın paylaşımına tepki gösterildi. İçişleri Bakanlığı'ndan "Işıklarımız hiç sönmüyor" şeklinde bir paylaşımda bulunuldu.

 

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül resmi Twitter hesabından, ''Vesayet özlemi içinde olanlar, hukuk adına konuşma ehliyetini yitirirler. Işıkları Millet açar, Millet kapatır.'' açıklamasında bulundu.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''AYM üyeleri arasında belli ki vesayet özlemi çekenler var. Kimse merak etmesin; milletimiz feraset sahibidir, lüzumsuz ışıkları söndürmeyi iyi bilir.'' ifadelerini kullandı.

 

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik ise 'Demokrasimizi kimse tehdit edemez. Bir Anayasa Mahkemesi üyesi Türkiye'nin "HUKUK GÜVENLİĞİ"ni ihlal edemez. Cunta ağzıyla konuşanların anayasal düzenimizi hedef almasına müsaade etmeyeceğiz. Darbeci zihniyetin kurumlarımızda olmasına tahammül edemeyiz' açıklaması yaptı.

 

Ak Parti Genel Merkez Ege Bölge Koordinatörü ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar sosyal medya hesabından ‘’Işığımız hiç sönmüyor.’’ Notu ile Cumhurbaşkanı Eroğan’ın fotoğrafını paylaştı.