Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Şehit Korgeneral Osman Erbaş için; ‘‘Hakikatten çok kıymetli bir komutanımızdı.’’ Dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret ve toplantı için Bartın'a gitti. Bartın Valiliğini ziyaret ederek bakanlığına bağlı kurum yetkililerinin katılığı il değerlendirme toplantısı yapan Kurum, daha sonra basına açıklamalarında bulundu.

Açıklamalarında Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde meydana gelen helikopter kazasına da değinen Bakan Kurum, kazada şehit olan 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ı anlattı.

Bakan Murat Kurum Korgeneral Osman Erbaş ve 10 şehidimizin ailelerine baş sağlığı diledi. Bakan Kurum 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ı anlattığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

‘‘HAKİKATTEN ÇOK KIYMETLİ BİR KOMUTANIMIZDI’’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuşmasında; “Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 11 askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Osman Erbaş komutanımızla yaşanan deprem sebebiyle orada yakın bir mesaimiz oluştu. Gerek Elazığ depremi esnasında gerek sonrasında depremzede kardeşlerimiz için birlikte çalışma fırsatı yakaladık. Depremzede kardeşlerimiz için yapılması gereken tüm çalışmalara bir seferberlik ruhu içinde katıldığına şahit oldum. Hakikatten çok kıymetli bir komutanımızdı. Tüm şehitlerimizin ailesine tekrar başsağlığı diliyorum” dedi.