• Dolar
  6.7853
 • Euro
  7.3843
 • G. Altın
  360.31
 • T. Altın
  2155.8

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüse salgınına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından dsatır başları;

Türkiye koronavirüsle mücadelede tedbirini en baştan alan nadir ülkelerdendir. Virüsün ortaya çıkmasıyla Çin'den başlayarak uçak seferleri hemen durduruldu.

Koronavirüsle mücadelede 100 milyar liralık bir destek paketi devreye soktuk. Esnaf ve zanaatkarımızın yanında olduğumuz gösterdik. Vatandaşlarımız gereken adımları attık.

Ülkemizde 53 bin vatandaşımızı evlerimizde takibe aldık. 897 kişi tamamen iyileşti 4 603 kişiden örnek alınarak ileri tetkik yapıldı. Bin 872 kişinin tedavisi sürerken, 44 hastamızı kaybettik

Hasta ve yaşlılarımıza virüs bulaşmasını engellemenin tek yolu kendimizi karantina almaktır. Mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmayın. Sağlık hizmetleri konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Son 17 yılda Türkiye sağlık hizmetlerinde dünya standartlarına çıkmış durumdadır.

Elimizden gelen çabayı gösteriyoruz her türlü senaryoya karşı hazırlığımız var. İyi bir izolasyonla virüsün yayılmasını 2-3 hafta içinde kırarak içinde bulunduğumuz durumdan çıkacağız.

Vatandaşlarımızdan tek ricamız, virüsün yayılmasını kırmak için ilgili kurumlardan gelen uyarılara harfiyen uyulmalı. Tedbirlerimizi alarak kısa sürede normal hayatımıza dönebilir. Bunun için vatandaşlarımızdan sabır ve destek bekliyoruz. Evde kal Türkiye diyoruz.

Aydınlık yarınlar bizi bekliyor. Yeter ki ikazlara uyalım. Tedbiri elden bırakmayalım. Tedbir bizden mücadele bizden takdir Allah'tan.