• Dolar
  6.0993
 • Euro
  6.815
 • G. Altın
  249.97
 • T. Altın
  1692.1

İşte Ayrıntılar...

Özellikle sosyal medya dendiği zaman akla ilk gelen platformlar Instagram ve Facebook oluyor. Bu platformları sık kullanan bireyler son bir saattir giriş problemi yaşıyorlar. Sürekli telefonları ile sosyal medyada gezinti yapan bireyler Instagram ve Facebook çöktü mü? İnstagram ve Facebook’a neden giriş yapılamıyor? 

Yaklaşık bir saati aşkın süredir İnstagram ve Facebook'a erişim problemi yaşanıyor. Yaşanan bu gelişmenin ardından Türkiye'de bu platformları kullanan milyonlarca kullanıcı araştırmalara başladılar. Erişim problemi yaşayan bireyler Instagram çöktü mü? Facebook çöktü mü? Facebook ve İnstagram'a neden giriş yapılamıyor? Hesabım çalındı mı? soruları yaygınlaşmaya başladı. 

İşte konuyla ilgili gelişmeler…

Facebook ve İnstagram sunucularına yapılan saldırı Whatsapdan sunucuları ile eş bağlantılı olduğu için Whatsapp uygulamasında da giriş sorunu yaşanıyor.

Milyonlarca kişi hesabının çalınma endişesine kapılıyor. Fakat hesaplara girme sorunu  sunucalara yapılan siber saldırıdan kaynaklandığı iddia ediliyor.  

Siber Güvenlik Uzmanı Ali Keskin’den aldığımız bilgilere göre;

Facebook ve instagram yetkilileri olayı ört bas etmek için genel teknik bir arıza olduğunu belirtsede bu bir  siber saldırı olduğu söyleniyor. Hatta yapılan saldırının  “DDoS” adı verilen yani  (Dağıtık hizmet engelleme) saldırısı olduğu  ifade ediliyor.

Yetkililer facebook,instagram ve whatsapp’ı resetlemeye çalışarak sorunu çözmek için uğraştığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında..