• Dolar
  5.9445
 • Euro
  6.5503
 • G. Altın
  299.14
 • T. Altın
  2035.1

Elazığlı Hemşehrimiz Yusuf İzci son kararname ile, Hatay Vali Yardımcılığına atandı.

Kars susuz ilçesinin başarılı ve sevilen kaymakamı, Yusuf İzci,  Susuz ’da gösterdiği başarılı çalışmaların yanı sıra Kars Vali yardımcılığı görevini de tam bir liyakat ile yürüttü. İzci, aynı zamanda İl Özel İdare genel sekreterliği görevini de başarı ile eş zamanlı olarak yerine getirdi.

Erzurum Karaçoban kaymakamlığına getirilen Yusuf İzci, Son kararname ile, Hatay vali yardımcılığına atandı.

Kanal 23 olarak, Yusuf İzci’ye yeni görevinde başarılar dileriz.

 

 

YUSUF İZCİ KİMDİR?

1986 yılında Elazığ ili Palu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Palu ilçesinde tamamladı. 2009 yılında Marmara Üniversitesi İİBF İktisat bölümünden lisans eğitimi tamamlayıp aynı yıl T.C İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Erzincan İli Kaymakam Adayı olarak atandı.

İstanbul ili Silivri ve Avcılar ilçelerinde Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajı, Erzincan İl Merkez (Valilik) Stajı, Erzincan ili Üzümlü ilçesinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı.

Denizli ili Baklan ilçesinde Kaymakam Vekilliği Stajının ardından 1 yıl süre ile İngiltere’de Canterbury Christ Church Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimi aldı.

Yurtdışı Dil Eğitimi Stajı sonrası katıldığı 97. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu dönem birincisi olarak bitirip, tercihen Sakarya İli Karapürçek İlçesine atandı ve 23.08.2012-22.07.2015 tarihleri arasında Karapürçek Kaymakamı olarak görev yaptı.

2015 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Susuz Kaymakamlığına atandı. Kocaeli Üniversitesi SBE Kamu Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 03.08.2015 tarihinde ilçemizdeki görevine başlayan Kaymakamımız evli ve bir çocuk babasıdır.