• Dolar
  6.8684
 • Euro
  7.7185
 • G. Altın
  392.13
 • T. Altın
  2653.7

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Fethi Sekin arabalı vapurun dün düzenlenen törenle hizmet filosuna katılması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

ADINI MEZAR TAŞINA DEĞİL, TARİHE YAZDIRDI

“Şehidimiz şairin dediği gibi adını mezar taşına değil, tarihe yazdırdı” diyen İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muzaffer Acar, “O bir kahraman, O bir vatansever. Canı pahasına katliamı önledi. Mermisi bitene kadar çatıştı ve şehadet şerbetini içti. Fethi Sekin, 3 yıl önce İzmir Adliyesi'ne yönelik bombalı araç ile gerçekleştirilen saldırıda teröristleri fark ederek çatışmaya girip, katliamı önlerken şehit oldu. Adına sahip çıkıp, onun anısını yaşatmak amacıyla elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ancak ne yaparsak yapalım şehidimize borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

 

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Muzaffer Acar, “ İzmir Körfezinde şehidimizin adının yaşatılmasından dolayı şehrimizde yaşayan bütün hemşerilerimiz adına büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Fethi Sekin arabalı vapuruna isminin verilmesi ve hizmete alınmasından bu yana emeği geçen başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Tunç Soyer’e ve emeği geçen herkese yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Acar, “Kültürümüze ve hemşerilerimize İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.