• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7471
 • G. Altın
  391.86
 • T. Altın
  2653.8

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs tüm ülkeleri tehdit ederken Ekvator sınırlarını kapattı. Guayaquil Havalimanı’na inmek isteyen koronavirüslü bir hasta taşıyan uçak ise indirilmedi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm ülkeleri tehdit ederken bazı ülkeler sıkı önlemler almaya başladı. Ekvator’daki Guayaquil Havalimanı’nda dün ilginç bir olay yaşandı. Milano'dan havalandığı belirtilen bir uçak havalimanına inmek istedi. Ancak, uçağın indirilmemesi için alınan önlemler "bu kadarda olmaz" dedirtti.

Dünya genelinde özellikle Avrupa'da artan koronavirüs salgını nedeniyle ülkenin tüm sınır kapıları ve havalimanları kapatılırken bu arada koronavirüslü yolcu taşıdığı iddia edilen bir uçak iniş izni istedi. 

Uçağın inişine  izin verilmezken pilot ısrarla uçağı indirmek istedi. Uçağın inişinin önlenmesi için havalimanında bulunan polis ve gümrük araçları ile pist kapatıldı. 

Pistin kapatılmasına ilişkin sosyal medya üzerinden yayılan görüntülerde pistte bir çok araçla önlem alındığı görülüyor. Görüntüler ise polis helikopteri tarafından çekildi.