• Dolar
  6.8288
 • Euro
  7.5985
 • G. Altın
  379.70
 • T. Altın
  2155.8

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2017 yılında yapılan ve geçtiğimiz günlerde açıklanan hileli gıdalar listesinde yer alan Mis Köfte’den konu ile ilgili açıklama geldi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan işletme sahibi Oğuz Gül, “ Kesinlikle bu olay şimdi olan bir olay değildir. İki buçuk sene önce olmuş bir olaydır. Kasabın bize yaptığı bir hilenin sonucudur. Bu olaydan sonra kasapta dükkanını kapatıp gitmiş. Biz büyük bir iftiranın altında kaldık. Devlete asla akıl verilmez. Yalnız devlet bazı organları tarafından halkını mağdur etmiş ise ben  masumiyetimi dile getirmek zorundayım. Kasabın yaptığı hile beni, ailemi, iş yerimi ve elemanlarımı elemanlarımın ailesini dahi etkilemiştir.” dedi

Benim Elazığ halkına söylemek istediğim bize atılan bu büyük iftira karşısında Elazığ halkının bize destek olmasıdır diyen İşletme sahibi Gül, “Devlet büyüklerimden AK Parti Milletvekilleri ve Gürsel Erol’dan bu iftirayı benim üzerimden kaldırmalarını arz ediyorum. Tarım İl Müdürlüğü  tarafından 2017 olayından öncede üç dört ay öncesinde de firmamı kontrol edip her şey uygundur yazısı verilmiştir. Bugün de numune et aldılar ben bu sonucun yayınlanmasını istiyorum. Biz hiçbir zaman helalimize haram katmadık.”

Bugün yine Tarım İl Müdürlüğünden memurlar denetlemeye geldi her şey uygundur belgesi verdiler. Bu olay iki buçuk sene önce olmuştur ve bu iki buçuk sene öncesinde ve sonrasında çok fazla denetlendik ve hepsinde de uygunluk belgesi vardır. Bu iftiradan dolayı Elazığ halkı ve devlet büyüklerimden destek bekliyorum.

Mis Köfte çalışanlarıda yaptıkları açıklamada 20 yıla yakın bir zaman da mis köftede çalıştıklarını böyle birşeyi bilerek isteyerek yapmadıklarını ifade ederek; “Firmadaki köfteleri ailemle yiyoruz. Bu kasabın hilesinden ötürü 2 sene önce başımıza geldi. Bu olayı anladığımız aynı gün kasap ile ilişkimizi kestik. Bu olay şuan yayınlanıyor. Ben bir çalışan olarak bile ailem çocuğum okulda ‘ Senin baban böyle bir iş yerinde çalışıyor gibi hakaretlere maruz kalıyor. Kesinlikle etimiz helal kesim olup tüm Elazığ halkından anlayış bekliyoruz” dedi.

Mis Köfte müşterileri ise yaptıkları açıklamada, “Bizde bu olayı duyalı yaklaşık iki üç gün oldu. Gerçekten çok üzüldük 15-20 yıla yakın Mis Köfte’den ailelerimizle yemek yiyoruz. Ben dışarıdan duyduklarıma göre hareket etmiyorum Mis Köfte’ye güveniyorum.” Dedi.