• Dolar
  5.6973
 • Euro
  6.2972
 • G. Altın
  275.26
 • T. Altın
  1863.0

Samsun'daki 100. yıl kutlamalarında siyasi parti liderleri bir araya geldi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatmak için Samsuna çıkışının 100. yılı nedeniyle yurt genelinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında törenler düzenleniyor. Samsun'daki 100. yıl kutlamalarında siyasi parti liderleri bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törene katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli ile selamlaştı. Erdoğan'ın konuşmasının ardından tüm liderler Tütün İskelesi'nde birlikte poz verdi.

 

 

Cumhurbakanı Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Tütün İskelesi’nde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenlerine konuştu. Erdoğan,

“2023 hedeflerimize bağlıyız ve takibini her alanda sıkı şekilde yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde özel bir ekip kurduk.

Her gün içeride ve dışarıda ülkemize kurulan bir tuzağı bozuyor, daha güçlü bir gelecek için azmimizi yeniliyoruz.

Onca derin acıya rağmen milletimiz hiçbir zaman düşmanına benzemek gibi bir yanlışın içine düşmemiştir. İhanetlerin en büyüğüne verdiğimiz cevap sadece tehcirden ibarettir. Tarihin ve arşivlerin ortaya koyduğu gerçeklere rağmen bir asırdan fazladır bizi suçlayanlar, insanımızın yaşadığı zulümleri ısrarla görmezden geliyorlar” dedi.

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından da şu paylaşımda bulundu: