103 Emekli amiralin yayınladığı bildiriye Elazığ il yöneticilerinden sert tepki geldi.

Emekli Amiral Ergun Mengi ve diğer 103 Emekli Amiral’ın , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına, hükümete ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik yayınladığı skandal bildiriye Elazığ il yöneticilerinden de sert tepki geldi.

VALİ YIRIK: “YAPTIKLARI EDEPSİZLİKTİR”

Elazığ Valisi Erkaya Yırık açıklamasında, “Devletimize, milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız. Sebepsiz bahane ve hezeyanlar üzerinden yapılan açıklama tam manasıyla; geçmişte taşıdıkları sıfatların, devletin ve milletin verdiği şerefin farkında olmayanların, demokrasiye, hukuka, devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir” ifadelerini kullandı.

BULUT: “AKIL TUTULMASI”

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut;  “Vesayet artığı bir avuç konforlu takavut amiral eski özlemlerini yeni bir bildiriyle imza altına almışlar. Bildiri ile hizaya çekmeyi hala etkili bir yöntem olarak görenlerin aklı milletin vesayete 15 Temmuz gecesi noktayı koyduğunu kavrayamıyor. Akıl tutulması...” dedi.

BALIK: “MİLLET SİZE HADDİNİZİ BİLDİRİR”

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık;  “Emekli Amiraller eski günlerini özlemiş olacak ki eski alışkanlıkları ile Hükümete ayar vermeye, parmak sallamaya kalkmışlar. Ne Türkiye sizin özlem duyduğunuz Ülke nede bu Millet tanklarla korkutacağınızı sandığınız Millet Size 15 Temmuz’da ki gibi yine yeniden haddinizi bildirir” ifadelerini kullandı.

AĞAR: “TÜRKİYE MİLLİ İRADEYE MEYDAN OKUNACAK BİR YER DEĞİL”

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Birkaç emekli amiralin  ‘bildiri’ yayınlayarak millet iradesini hedef alması hadsizliktir. Kimse millet iradesinden daha üstün değildir. Türkiye milli iradeye meydan okunacak bir yer değildir. Bunu düşünenlere HodriMeydan” diye ifade etti.

DEMİRBAĞ: “HADDİNİZİ BİLİN”

 AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Vesayeti özleyen haddini bilmezler kendilerini milletin üstünde görerek Türkiye'yi karanlığa geri götürmeye çalışıyor. 15 Temmuz'da milli iradenin üstünde başka bir güç olmadığını gösteren bu millet ve bu lider var oldukça, Türkiye'ye kimse diz çöktüremeyecek. HaddiniziBilin” 

ŞERİFOĞULLARI: “EN İYİ BİLDİRİYİ MİLLET YAZAR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, “Çürümüş düşüncelerinizin ürünü darbeler ve bildiriler ile hükümete ayar verme devri bitti. Bu ülkeyi de, hükümeti de, milli iradeyi de sizlere yedirmeyeceğiz! Unutmayın, en iyi bildiriyi millet yazar millet! HaddiniziBilin hodrimeydan” şeklinde konuştu.