• Dolar
  6.8288
 • Euro
  7.5985
 • G. Altın
  379.70
 • T. Altın
  2155.8

Telefon ve bilgisayar gibi teknolojik aletleriyle ön plana çıkan dünyaca ünlü firma Apple, koronavirüs salgınıyla ilgili harekete geçti. Şirket, sağlık çalışanları için her hafta 1 milyon yüz koruyucu üreteceğini duyurdu.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, koronavirüs salgınıyla ilgili önemli bir adım attı. Ünlü şirket, sağlık çalışanları için her hafta 1 milyon yüz koruyucu üreteceğini açıkladı.

 

HAFTADA 1 MİLYON MASKE ÜRETECEK

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Dünyada toplam koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 276'ya yükselirken büyük şirketler salgınla mücadele için yardım çalışmaları yapıyor. ABD merkezli teknoloji devi Apple, salgınla mücadele eden sağlık çalışanları için her hafta 1 milyon yüz koruyucu üreteceğini duyurdu.

 

CEO, SOSYAL MEDYA HESABINDAN TANITTI

Şirketin CEO'su Tim Cook, sosyal medya hesabında paylaştığı bir videoda şu anda üretilen yüz koruyucuları takipçilerine tanıttı. Şirketin şu anda kendi yüz koruyucularını ürettiğini ifade eden Cook, ABD ve Çin'deki fabrikalarında seri üretime başlandığını belirtti.

 

ŞU ANA KADAR 20 MİLYON MASKE GÖNDERİLDİ

Cook, bu zor dönemde salgınla mücadeleye yardımcı olmak için şirket tarafından dünyanın dört bir yanına şu ana kadar 20 milyon cerrahi maske gönderildiğini söyledi. Tim Cook ayrıca "Bu hafta sonuna kadar bir milyondan fazla yüz koruyucu göndermeyi planlıyoruz. İlk dağıtım ABD'ye odaklanacak. Ancak diğer ülkelere de hızla dağıtımın genişletmesini istiyoruz." dedi.