• Dolar
  7.8492
 • Euro
  9.469
 • G. Altın
  457.89
 • T. Altın
  3099

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tırmanışa geçmesi bir takım kısıtlamaları da beraberinde getirdi.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bilim Kurulu tavsiyelerinin ardından Bakanlar Kurulu’nda alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Açıklanan yeni tedbirler kapsamında hafta sonu Tüm illerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşların (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. İşyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç, bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Türk Hava Yolları vatandaşların en çok merak ettiği şehirlerarası yolculukta alınan uçak biletlerinin ne olacağı seyahatlerin devam edip etmeyeceğiydi.

Türk Hava Yolları Basın Birimi konu ile ilgili açıklama yaparak; “Değerli misafirlerimiz; Türk Hava Yolları olarak güvenli seyahat standartlarımız ile sizleri ağırlamaya devam edeceğiz. Hafta sonları, sokağa çıkmanın kısıtlandığı saatlerde uçuşu olan misafirlerimiz uçuş belgeleri ile havalimanı ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.” Dedi.