• Dolar
  5.7817
 • Euro
  6.4311
 • G. Altın
  273.46
 • T. Altın
  1862.7

Eren Bülbül, iki yıl önce bugün, Trabzon Maçka'da PKK'lı teröristler ve askerler arasında çıkan çatışmada şehit oldu. PKK'lı teröristlerin bir evden erzak çaldığını gören ve bunu güvenlik güçlerine bildiren Eren, çıkan çatışma sonrası hayallerini de arkada bırakarak şehit oldu.

Eren Bülbül, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın!" yazdı. Sosyal medyada çok paylaşılan bu yazı sonrası herkes Eren'in hesabına "iyi ki varsın Eren" yazarak 15 yaşında şehit olan Eren'e destek oldu.

 

 

MEZARI BAŞINDA ANILDI

Eren Bülbül'ün, ilçeye bağlı Köprüyanı Mahallesi'nde bulunan mezarı başındaki anma programına; annesi Ayşe Bülbül ve kardeşleri ile Maçka Kaymakamı Selim Çomaklı, Maçka Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Adıgüzel, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

Ayşe Bülbül, burada yaptığı konuşmada, acısının hala ilk günkü gibi taze olduğunu söyledi.

 

 

"BENİM ACIM ÖLMEDİKTEN SONRA DİNMEZ"

Eren'in şehadetinin üzerinden iki yıl geçtiğini anımsatan anne Bülbül, "Acım hiç dinmiyor. Eren'siz bayramlarım buruk geçiyor. Çok acı benim için. Herkesin acımı paylaşması güzel ama oğlumun olmaması çok acı. Benim acım ben ölmedikten sonra dinmez." dedi.

 

 

"HALA BEKLİYORUM"

Bülbül, ziyarete gelenlere de teşekkür ederek, "Allah acımızı paylaşan herkesten razı olsun ama benim acımı hiçbir şey dindirmiyor. Bu acı hiçbir zaman bitmez. Eren'in yıl dönümü, o kadar hüzünlüyüm ki ben hala Eren'i bekliyorum." diye konuştu.

 

 

ADI YAŞATILIYOR

Şehit Eren Bülbül hem memleketi hem de Türkiye'de unutulmuyor. Kahramanlığıyla gönüllerde taht kuran Eren'in adı memleketinin hemen her köşesinde çeşitli mekanlara verilerek yaşatılıyor. Eğitim gördüğü okul ve ilçeye yeni yaptırılan camiye “Eren Bülbül” adı verilirken, şehidin anısına bir de hatıra ormanı kuruldu. İlçenin yanı sıra il merkezinde de stadyumda, okullar, üniversiteler, cadde ve sokaklarda adı yaşatılan Eren'in anısına THY'nin filosuna yeni kattığı uçağa da "Maçka" ismi verilmişti. Terörle mücadelede Türkiye'nin elini güçlendiren Bayraktar SİHA'lardan birine Eren'in ismi verilirken, Türkiye dışında Somali'de de "Eren Bülbül Yetimhanesi" açıldı.

 

Kahraman Şehit Eren Bülbül'ü, başta bakanlar, milletvekilleri olmak üzere ünlü isimler ve Türkiye'nin dört bir yanından sosyal medya kullanıcıları şehadetinin yıl dönümünde attığı tweetlerle andı. Eren Bülbül başlığı Twitter'da Türkiye gündeminde ikinci sıraya kadar yükselirken, Eren için atılan tweetlerden bazıları şöyle: