• Dolar
  6.6182
 • Euro
  7.3074
 • G. Altın
  335.75
 • T. Altın
  2155.8

Twitter'a düşen videosundaki bilge tavrı ile Atakan bir anda Türkiye'nin konuştuğu isim oldu. Twitter'a düşen videosu kısa sürede milyonlarca insan tarafından izlendi.

Fethi Çağıl, Twitter'da paylaştığı video için, "10 yaşındaki Atakan ile D&R reyonlarında tanıştık. Kitaplara bakıyordum: 'Felsefeye ilgilisin galiba' dedi. 'Evet' dedim. 5 ayda 250 kitap okumuş. 2 saate yakın konuştuk. Hayran kaldım... Aristo'dan girdik, J.J. Rousseau ve Bauman'dan çıktık.!.. Yeni bir arkadaşım oldu..." dedi.

 

 

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin konuştuğu 10 yaşındaki kitap kurdu Atakan Kayalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

"İLGİLİ UZMANLAR SEVK EDİLDİ, AİLE İLE GÖRÜŞÜLDÜ"

Çocukların sosyal medyada bu kadar yer almasını onaylamadıklarını belirten Bakan Selçuk, "Herhangi bir çocuğumuzun durumundan ziyade, bir çocuk üzerinden diğer çocukların üzerinde oluşan baskıya kimse dikkat etmiyor. Hemen duyduğumuz anda, ilgili uzmanlar sevk edildi, aile ile görüşüldü, bireysel olarak ne tür desteğe ihtiyaç varsa tespit edildi." dedi.

Öte yandan Atakan Kayalar'ın annesi açıklamada bulunarak, küçük filozof Atakan için çok sayıda özel okuldan teklif geldiğini belirtti.