• Dolar
  7.8151
 • Euro
  9.3479
 • G. Altın
  448.89
 • T. Altın
  3049.9

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremin yaraları sarılmaya devam ederken Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011'de yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde yakınlarını kaybedenler, o günü hala unutamıyor.

Deprem’in yüreklerde açtığı derin yarayı sarmaya kimsenin gücü yetmese de Erciş’te 23 Ekim günü yaşanan depremde hayatını kaybedenler mezarları başında anıldı.

Dakikalar içinde bütün hayatı değişen ve bir daha eskisi gibi olamayacağını bilen, yaşanan felaketi unutamayan Ercişliler, o günün acısını hala yüreklerinde taşıyor.

Zor günleri geride bırakan Van’ın çektiği acıyı daha bu yılın başlarında yaşayan Elazığ halkı depremde yıkılanların sadece ev olmadığını, insanların hayallerinin, umutlarının, geleceklerinin göçük altında kaldığını ve ne kadar zaman geçerse geçsin yüreklerin sızlamaya devam edeceğini biliyor ve Van’ın çektiği acıyı paylaşıyor.


Göçük altından sağ kurtulan Mehmet Emin Aydın da depremde yitirdiği akrabaları ve arkadaşlarını unutmadı. Kabristanlığı ziyaret edip dua eden Aydın, bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını temenni etti. Aydın, “23 Ekim depreminde enkazdan 22 saat sonra çıkarıldım. Bu süreçte akrabamızı, dostumuzu kaybettik. Bugün de yıldönümü nedeniyle hayatını kaybeden yakınlarımızı kabirleri başında andık. Allah bir daha hiç kimseye böyle bir afet yaşattırmasın” ifadelerini kullandı.

“Depremde kızımı, torunumu, damadımı kaybettim”
Depremde kızını, torununu, damadını ve akrabalarını kaybeden Nizamettin Koç da, kabristanlığı ziyaret ederek dua etti. Yaşanan o günü unutamadıklarını ifade eden Koç, “Depremde kızımı, torunumu, damadımı kaybettim. Allah böyle bir depremi bir daha vatanımıza ve milletimize vermesin” dedi.