• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7751
 • G. Altın
  398.77
 • T. Altın
  2703.5

İçişleri Bakanlığı, “Yunus” polislerinin kullanımı için 150 yeni motosiklet satın aldı. Motosikletlerin, Emniyet Genel Müdürlüğüne teslimi için İstanbul’da tören düzenlendi. İçişleri Bakan Yardımıcısı Muhterem İnce, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Elazığlı hemşehrimiz Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın da katıldığı programla teslim edilen motosikletlerin 32 ile dağıtılacağı belirtildi.

 

 

Emniyet Teşkilatı bünyesinde Motosikletli Polis Timleri'nin kullanması için 32 ile dağıtılacak 150 motosiklet, İstanbul Maltepe'deki etkinlik alanında düzenlenen törenle teslim alındı.

Törene İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Elazığlı hemşehrimiz Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Asayiş Daire Başkanı Levent Tuncer katıldı.

 

 

Törende konuşma yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İnce, alımı yapılan motosikletlerin hızlı hareket kabiliyetleri sayesinde, özellikle önleyici polislik hizmetlerinde büyük katkı sağlayacağını söyledi. Motosikletlerin özellikle trafik yoğunluğunun olduğu bölgelerde önemli bir katkı sağladığına işaret eden İnce, bu araçlarla polisin görünürlüğünün arttığını, olaylara müdahale sürelerinin de kısaldığını vurguladı.