• Dolar
  6.2207
 • Euro
  6.8426
 • G. Altın
  327.57
 • T. Altın
  2218.8

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından her yıl düzenlenen “Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali” tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından her yıl düzenlenen “Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali” tanıtım toplantısı gerçekleşti. Elazığ Windy Hill Hotel’de gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zeki Ulufer, Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali Koordinatörü Serdar Kara, ASKF Başkanı Mustafa Gür ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zeki Ulufer toplantıya katılan herkese teşekkür ederek,

“Bu çorbada bir miktar tuzumuz olsun diye, bazı faaliyetler düzenledik. Bu faaliyetlerin ön toplantıda dile getirilmesi için toplantıya katıldık. Bir şehrin tanıtımı sadece eğitim-öğretim ile olmuyor. Kültürel faaliyetlerin de, film festivallerinin de, her türlü sanatsal faaliyetlerin de bir şehrin gelişimine katkı sunacağı konusunda hiçbir tereddüdümüz yok. Bu anlamda bir eğitim kurumu olarak, bu tür faaliyetlerin asıl sorumlusu olarak kendimizi görüyoruz. Bu faaliyetlere seve seve her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

 

 

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür ise,

“Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali, İlimizin gelişimi adına, yıllardan beri ivme kazandırmış, bu yılda farklı bir etkinlikle, Türkiye’de ses getirecek projeyi gerçekleştirmişlerdir. Federasyonumuz bünyesinde yaklaşık 25-30 bin gence hitap ettiğimiz için projeye biz de ortak olduk. Film festivali kapsamında Amatör spor evimizde çocuklarımız için bir gösterimiz olacak. Sporcu gençlerimiz de korteje eşlik edecekler. Misafirlerimize, misafirperverliğimizi en güzel şekilde göstereceğiz” dedi.

 

 

Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali Koordinatörü Serdar Kara toplantıyı düzenleme amaçlarından bahsederek,

“Bugüne kadar yaptığımız çalışmaların son halini sizlerle paylaşmak için bu toplantıyı düzenledik. 12 yıllık geçmişimizde edindiğimiz tecrübeleri, bu sene yapacağımız film festivaline nasıl yansıtacağımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu sene ilklere şahit olacağımız bir festival. Bu programın sonunda da ASKF ile imzalayacağımız bir protokolümüz olacak. Bu seneki festivalimizin temel hedefi çocuklar olduğu için 23 Nisan’da başlayacağız. Görkemli bir kırmızı halı seremonisi hazırladık. Bu seremonide tüm Elazığlıları ağırlamış olacağız ” ifadelerini kullandı.