• Dolar
  6.7184
 • Euro
  7.2692
 • G. Altın
  347.27
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kayseri’nin Talas ilçesinde halka açık bir konser düzenledi.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Kayseri’nin Talas ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir konser düzenledi. Düzenlenen konsere, Talas Kaymakamı ,Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kamu kurumlarımızın müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri katıldı. Konser Öncesinde yamaç paraşütü sporcuları tarafından paraşüt gösterisi düzenlendi.

 

 

Elazığ Korosu’nun, kahramanlık türküleri ve Kayseri türkülerinden oluşan repertuarı, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Konser sonrası, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Elazığ Korosuna teşekkür ederek, Koro Şefi Kenan Çimtay’a çiçek takdim etti.

 

 

Elazığ Korosu olarak, il dışı turnelere devam ettiklerini söyleyen Koro Müdürü Olcay Burhan,

“Kayseri Talas Belediyesi’nin davetlisi olarak, Talas ilçesinde halkın yoğun katılım sağladığı mükemmel bir konser düzenledik. Öncelikle Zafer Bayramımızın 97. yıldönümü dolayısıyla bu vatan için canini feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor,  şehitlerimizi minnetle ve şükran ile yad ediyoruz. Konserde koromuz, Şefimiz Kenan Çimtay yönetiminde kahramanlık türküleri ve Kayseri türkülerinden oluşan bir repertuarla izleyicilerin karşısına çıktı. Konserimiz izleyiciler tarafından çok beğenildi. Talas Belediye Başkanımız bu muhteşem konser için koromuzu tebrik etti" diye konuştu.

Haber: Neriman Akbaş